Lekcje zdalne 2022 dla WSZYSTKICH lada chwila? Minister jasno odpowiada

i

Autor: Anna Golaszewska/East News Lekcje zdalne 2022 dla WSZYSTKICH lada chwila? Minister jasno odpowiada

Lekcje zdalne 2022 dla WSZYSTKICH lada chwila? Minister jasno odpowiada

2022-01-20 11:23

Lekcje zdalne 2022 dla wszystkich uczniów wzbudzają duże emocje wśród internautów. Jedni są za tym, by na jakiś czas wrócić do systemu nauki w trybie na odległość, a drudzy są przekonani, że przynosi to więcej strat niż zysków. Jakie jest najnowsze stanowisko ministerstwa? Przekonajcie się już teraz!

Spis treści

  1. Lekcje zdalne 2022 - czy będą?

Lekcje zdalne 2022 dla wszystkich lada chwila? Czy szkoły zamknięte 2022 będą we wszystkich regionach naszego kraju? Znamy dokładną odpowiedź ministra edukacji i nauki, w tej konkretnej sprawie. Chociaż warto przypomnieć, że już 19 stycznia 2022, w czasie trwającej konferencji ministra zdrowia dowiedzieliśmy się, jakie jest stanowisko rządu w tej sprawie, jako iż zdalne lekcje luty 2022 wzbudzają duże zainteresowanie. Dowiedzieliśmy się, że wszystko zależy od ilości zajętych łóżek. Poziom hospitalizacji jest najważniejszy, choć nie są wyznaczone żadne liczby. Czy lekcje zdalne 2022 będą wprowadzone? Przemysław Czarnek podał najnowsze ustalenia.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Sonda
Lekcje zdalne 2022 powinny być wprowadzone?

Lekcje zdalne 2022 - czy będą?

Minister Czarnek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wziął w czwartek udział w spotkaniu dotyczącym rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach. Podczas spotkania zwrócił uwagę na wszelkie niepokoje związane z piątą falą i omikronem, które nas wszystkich dotyczą. Zapewnił jednocześnie, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim:

Ustaliliśmy wczoraj, że na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji 

- wskazał szef MEiN. Podczas spotkania Czarnek przypomniał, że obecnie w Polsce pięć województw jest na feriach zimowych, zatem ruch okołoszkolny w tych województwach jest całkowicie wyłączony:

Od poniedziałku na ferie zimowe udają się kolejne dwa województwa, więc wówczas już prawie pół Polski będzie wyłączone z ruchu okołoszkolnego

- dodał. Wyjaśnił, że w pozostałych województwach, gdzie odbywa się nauka, nadal będzie się odbywała w trybie stacjonarnym, przy czym, tak jak to było do tej pory, dyrektorzy szkół wraz ze służbami sanitarnymi podejmują decyzje o przechodzeniu na kwarantannę i na naukę zdalną poszczególnych klas bądź cały szkół - podkreślił. Przemysław Czarnek poinformował także, że obserwujemy z dnia na dzień coraz więcej wyłączeń. Wyjaśnił, że takie są realia omikronu, ale podchodzimy do tego spokojnie, obserwując na bieżąco i analizując sytuację wraz z panem ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Źródło: Lekcje zdalne 2022 dla WSZYSTKICH lada chwila? Minister jasno odpowiada