Królowa Elżbieta II

i

Autor: screen z YouTube/Dla Ciekawskich Królowa Elżbieta II jako Barbie

Królowa Elżbieta II jako... Barbie. Taki prezent dostała na 96. urodziny!

2022-04-25 9:46

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym brytyjskim monarchą. Niedawno obchodziła swoje 96. urodziny i jak się okazuje, doczekała się wspaniałego prezentu, jakim jest lalka Barbie z jej podobizną! Królewska barbie robi ogromne wrażenie na całym świecie, jednak jej cena zwala z nóg. Sprawdźcie szczegóły.

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii i obchodzi swój Platynowy Jubileusz, co oznacza że rządzi Wielką Brytanią od 70 lat. Pochodzi z dynastii Windsorów i zasiada na tronie od dokładnie 6 lutego 1952 roku, natomiast jej oficjalna koronacja nastąpiła 2 czerwca 1953. Monarchini pobiła rekord królowej Wiktorii - swojej prababci, która panowała w kraju ponad 63 lata. Co ciekawe, Królowa Elżbieta II miała niedawno jeszcze jedną okazję do świętowania. Głowa Wielkiej Brytanii obchodziła 21 kwietnia swoje 96. urodziny, które były ogromnym wydarzeniem dosłownie na całym świecie! Monarchini dostała wiele życzeń i prezentów, jednak o jednym zrobiło się naprawdę głośno. Królowa Elżbieta II z okazji urodzin otrzymała... lalkę Barbie ze swoją podobizną!

Szybkie Pytania z Rafałem Brzozowskim

Królowa Elżbieta II - lalka Barbie [CENA, GDZIE KUPIĆ, JAK WYGLĄDA]

Królowa Elżbieta II, która 21 kwietnia 2022 roku skończyła 96 lat otrzymała wspaniały prezent, jakim jest lalka Barbie z jej podobizną. Limitowana zabawka ma siwe włosy i wyraźnie odmłodzoną twarz. Dodatkowo ubrana jest w suknię w kolorze kości słoniowej, a także niebieską szarfę ze zdobieniami. Nie zabrakło również biżuterii oraz lśniącej, srebrnej korony, która wzorowana jest na tą z jej ślubu z księciem Filipem. Co ciekawe, projektantem kolekcjonerskiej lalki jest Robert Best, a jej "premiera" miała miejsce dzień przed urodzinami królowej, dokładnie 20 kwietnia 2022 roku.

Królewska Barbie została wykonana w ramach kolekcji Barbie's Tribute, a łącznie powstało 20 tysięcy jej egzemplarzy. Lalki inspirowane Elżbietą II trafiły między innymi do zagranicznych sklepów Mattel Creations i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jaka jest jej cena? Królewska lalka Barbie kosztuje 75 dolarów, czyli około 320 złotych. Warto również wiedzieć, że podczas zakupów został nałożony limit - jedna osoba może kupić maksymalnie trzy lalki. Chcielibyście mieć taką w swojej kolekcji? Koniecznie dajcie nam znać w sondzie pod zdjęciem, na którym widać jak prezentuje się Barbie inspirowana królową Elżbietą II.

Sonda
Barbie inspirowana królową Elżbietą II - chciałbyś taką mieć?