Kaja Gniecioszek

i

Autor: materiały prasowe Kaja Gniecioszek

Kaja Gniecioszek odświeżyła hit Aleja Gwiazd. Cover artystki lepszy niż oryginał?

2022-06-03 15:35

Pamiętacie piosenkę, którą śpiewała Zdzisława Sośnicka? Mowa o kawałku Aleja Gwiazd, który od 1987 roku jest kultowym, polskim przebojem. Za odświeżenie tego numeru wzięła się w ostatnim czasie nastoletnia artystka Kaja Gniecioszek. Jak jej poszło? Cover artystki lepszy od oryginału? Przekonajcie się sami!

Kaja Gniecioszek to muzyczne objawienie 2022 roku. Jej głos robi furorę, dlatego nic dziwnego, że wiele osób wróży jej wielką karierę muzyczną. Nastolatka od najmłodszych lat wiedziała, że chce występować przed ogromną publicznością i jak widać, jej marzenie spełnia się coraz bardziej. Już w sobotni wieczór 18 czerwca pojawi się na 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, gdzie weźmie udział w prestiżowym konkursie Debiuty. Kaja Gniecioszek jest faworytką Festiwalu w Opolu 2022, a na scenie zaprezentuje się wszystkim z piosenką Głowa do góry.

ZOBACZ TAKŻE: Festiwal Opole 2022 - PROGRAM 17-20.06.2022. Kto wystąpi na scenie? [DATA, BILETY]

Sonda
Kaja Gniecioszek ma szansę na wielką karierę muzyczną?

Kaja Gniecioszek - cover Aleja Gwiazd

Choć niebawem skończy 15 lat, to już osiąga niemałe sukcesy. Jej piosenki, które lądują na YouTubie w mgnieniu oka notują tysiące wyświetleń. Tak jest również z coverem Aleja Gwiazd, który zdecydowała się odświeżyć Kaja Gniecioszek. Artystka podjęła się dosyć trudnego zadania, jednak widząc reakcje słuchaczy, jak widać się udało. Jak do tego doszło? Okazuje się, że z inicjatywą wyszedł sam twórca tekstu Marek Dutkiewicz, który napisał dla niej piosenkę Głowa do góry.

Otóż nie jest łatwo napisać pieśń dla wokalistki niepełnoletniej, a nawet bardzo niepełnoletniej. Co mnie przekonało do tego wyzwania to brawura z jaką Kaja Gniecioszek wykonała moją ALEJĘ GWIAZD a zaręczam, nie jest to numer prosty i oczywisty. Kompozycja Marcina Nierubca czekała w zamrażarce 2 lata na właściwą osobę i kiedy Kaja pojawiła się na horyzoncie namówiłem Tomasz Jankowski i wytwórnię Lemon Records na ten skok - napisał na swoim Facebooku Marek Dutkiewicz.

Przypomnijmy, że piosenka Aleja Gwiazd powstała w 1987 roku, a w oryginale śpiewa ją niezastąpiona Zdzisława Sośnicka. Poniżej możecie posłuchać coveru, który nagrała Kaja Gniecioszek, a także zobaczyć klip który do niego powstał. Internauci są zachwyceni energiczną i dziewczęcą aranżacją utworu. Nam się bardzo podoba, a Wam? Przekonajcie się sami!

ZOBACZ TAKŻE: Szybkie Pytania - Kaja Gniecioszek gościem odcinka. Z kim chciałaby zaśpiewać w duecie? WIDEO

- Kaja masz przepiękny głos ślicznie zaśpiewałaś i ten teledysk też świetny super wam to wszystko wyszło

- Świetna aranżacja i Mega wykonanie. Masz wielki talent Kaja. Bardzo mi się ta wersja. Do krytyków. Zdzisława jest niepowtarzalna to fakt ale Kaja ma ogień.

- Tvoje verzia jest topp! Pozdraviam ze Slovaci

- Fajna piosenka nawet ją słucham w radiu Supernova