Jacek Łągwa

i

Autor: AKPA

gwiazdy

Jacek Łągwa z Ich Troje ma nowy zawód! Wybór branży może zaskoczyć

2023-11-30 11:53

Muzyk z zespołu Ich Troje postanowił zmienić branżę. Od teraz pracuje jako…elektryk. Okazuje się, że nowy zawód wcale nie jest przypadkowy. Dlaczego muzyk poświęcił swoją dotychczasową karierę na rzecz elektryki? Wyjaśniamy!

Okres pandemii nie był łatwy dla branży muzycznej i doskonale przekonał się o tym między innymi Jacek Łągwa z zespołu Ich Troje – „Gdy przyszła pandemia, nie graliśmy i zostałem zupełnie bez pracy, postanowiłem poszukać sobie nowego zajęcia. Napisałem więc CV i poszedłem do Urzędu Pracy, by zarejestrować się jako bezrobotny. Panie mnie rozpoznały, było bardzo sympatycznie, potem jedna z nich wzięła moje papiery i czytała, ile to nagród dostałem, ile płyt nagrałem i na koniec powiedziała: Piękne to pana CV, ale czy potrafi pan robić coś pożytecznego? – opowiedział w jednym z wywiadów Jacek.

Michał Wiśniewski wystawił ogłoszenie o pracę. Tyle pieniędzy można u niego zarobić!

Nowe-stare pasje Jacka Łągwy

Muzyk opowiedział o tym, że zapisał się do szkoły dla dorosłych w zawodzie technik elektryk. Przed gwiazdorem egzamin państwowy w styczniu 2024 roku – „Równolegle zrobiłem już uprawnienia SEP, to są uprawnienia, które dają mi możliwość pracy w nowym zawodzie, mogę więc zakładać ludziom prąd w domach i robić całą elektrykę. Do tego mogę robić pomiary odbiorcze instalacji elektrycznych i pomiary kontrolne, bo ludzie często zapominają, że mają obowiązek co 5 lat zrobić przegląd instalacji elektrycznej. To może zrobić elektryk z uprawnieniami, który może wystawić protokół, a ja to już mogę robić.” – pochwalił się Łągwa.

Zdradził również, że już od dziecka interesował go prąd – „Elektryka pociągała mnie od dziecka, mama mi opowiadała, że jak miałem trzy lata, wkładałem do gniazdek wszystko, co się dało, do tego mieliśmy w rodzinie dwóch świetnych elektryków. Wujek Alek zrobił mi wtedy specjalną tablicę na baterię, bym mógł się bawić kabelkami i je podłączał i w końcu nie grzebał w gniazdkach, bo to groziło porażeniem prądem. Potem, gdy byłem już w liceum, miałem kumpla, który był w technikum energetycznym, przeglądałem jego notatki, książki, byłem z wszystkim na bieżąco. To ja w domu robiłem wszystkie elektryczne rzeczy”.

To koniec Ich Troje? Zaskakujące słowa Michała Wiśniewskiego

Jacek Łągwa to polski multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny i aranżer. Jest współzałożycielem zespołu Ich Troje i koncertuje z nim od 1996 roku. 

Dlaczego Justyna odeszła z Ich Troje? Jacek Łągwa po latach przerwał milczenie!

QUIZ. "A wszystko to, bo ciebie kocham!" Czy znasz największe hity zespołu Ich Troje?

Pytanie 1 z 8
"Za ten papieros tuż po...
Ochman nie zna Ich Troje?! Ten hit go pokonał!
Źródło: Jacek Łągwa z Ich Troje ma nowy zawód! Wybór branży może zaskoczyć