WIARA JEST DLA NICH WAŻNA

Gwiazdy które wierzą w Boga i się tego nie wstydzą. Roksana Węgiel nie jest jedyna!

2024-07-19 13:08

Wiara jest w ich życiu codziennym. Umacnia ich, pomaga rozwiązać problemy i dodaje skrzydeł. Okazuje się, że nie tylko Roksana Węgiel jest wierzącą i praktykującą katoliczką, ale także Alicja Węgorzewska i wiele innych znanych twarzy z polskiego show-biznesu. Kto jeszcze zalicza się do tego grona?

W dzisiejszych czasach temat wiary budzi ogromne kontrowersje, a w polskim show-biznesie coraz częściej słyszy się, że niektóre gwiazdy zadeklarowały oficjalne odejście od kościoła. Jedną z pierwszych osób, która w mediach zaczęła mówić głośno o apostazji była Kora, która wówczas opowiadała o traumatycznych wspomnieniach z dziecięcych lat związanych z przebywaniem w gronie duchownych. Dziś za osobę niewierzącą uważa się także Magdalena Popławska, Kuba Wojewódzki, Renata Dancewicz, czy też Anna Mucha. Z kolei Michał Szpak w jednym z wywiadów przyznał, że uważa się za chrześcijanina, ale nie katolika - wierzy w Boga, i w anioły, które często mają nad nim pieczę.

ZOBACZ TAKŻE: Roxie Węgiel i Kevin Mglej chodzili na "różańcowe randki". Wiara mocno ich połączyła

Roksana Węgiel stanęła w obronie Kevina

Gwiazdy, które wierzą w Boga i się tego nie wstydzą

W mediach są również osoby, które nie wstydzą się swojej wiary i otwarcie mówią o Bogu, o tym co mu zawdzięczają i przyznają wprost, że co niedzielę chodzą do kościoła. Do takich gwiazd zalicza się Roksana Węgiel i jej ukochany Kevin Mglej, Alicja Węgorzewska, czy chociażby Małgorzata Kożuchowska, która nigdy nie ukrywała swojego przywiązania do chrześcijańskich tradycji, które wyniosła z rodzinnego domu i która doczekała się nawet żartobliwego określenia w mediach jako "Matka Boska Kożuchowska". Kto jeszcze należy do tego grona? Okazuje się, że lista gwiazd, ze świata sportu, kina, muzyki i telewizji jest naprawdę długa. Obejrzyjcie naszą galerię i poznajcie, którzy celebryci wierzą w Boga, a ich wiara jest naprawdę mocna i trwała.

ZOBACZ TAKŻE: Alicja Węgorzewska o dawaniu na tacę w kościele. Artystka powiedziała wprost, co o tym myśli