Alicja Węgorzewska

i

Autor: AKPA

gwiazdy

Alicja Węgorzewska o dawaniu na tacę w kościele. Artystka powiedziała wprost, co o tym myśli

2024-02-29 11:43

Alicja Węgorzewska jest bardzo wierzącą osobą, o czym nie wstydzi się mówić. Niedawno zdradziła, że w Wielkim Poście podjęła się odmawiania Nowenny Pompejańskiej, która jest niesamowitym wyzwaniem. Artystka odniosła się także do tacy, która jest zbierana w kościele. Jej słowa dają do myślenia.

Alicja Węgorzewska uchodzi za ciepłą i sympatyczną artystkę. Niesamowicie uzdolniona śpiewaczka operowa od lat zachwyca swoim głosem, ale także prezentacją na scenie. Zawsze wygląda z klasą i bije od niej niesamowita elegancja. Nie każdy jednak wie, że artystka jest bardzo religijną osobą i wiele spraw zawierza Bogu. To również cenią w niej jej fani, którzy uwielbiają gdy jest autentyczna i nikogo przed nimi nie udaje. Tuż po finale The Voice Senior 5, który miał miejsce 17 lutego 2024 roku, wyszło na jaw, że Alicja Węgorzewska jest w trakcie odmawiania bardzo ważnej i niesamowicie wymagającej Nowenny Pompejańskiej, a w Środę Popielcową uczestniczyła we mszy świętej. W jednym z wywiadów śpiewaczka zdradziła także, co sądzi na temat zbieranej tacy w kościele.

The Voice Senior: Rafał Brzozowski i Alicja Węgorzewska cali we łzach! [WIDEO]

Alicja Węgorzewska o dawaniu na tacę w kościele

Alicja Węgorzewska jest osobą wierzącą i praktykującą od małego. Wielokrotnie podkreślała, że Bóg jest obecny w jej życiu od dzieciństwa i że wiara pomaga jej cały czas w trudnych dla niej chwilach. Podczas jednego wywiadu, śpiewaczka zdecydowała się zabrać głos w sprawie zbierania przez duchownych tacy w kościele i uznała, że jest to czyn dobrowolny:

- taca jest dobrowolna, więc jeśli się na to zgadzamy, to płaćmy ofiary na tacę. Jeśli nie, to nie, ale podoba mi się to, że gdy przychodzę do kościoła, ołtarz jest ustrojony kwiatami, że ktoś o to wszystko dba, a to wymaga, nie oszukujmy się środków i nakładów finansowych - powiedziała Węgorzewska w rozmowie z Pomponikiem.

Postawa Alicji Węgorzewskiej dla wielu osób jest słuszna, ponieważ artystka jest bezstronna i nikomu nie nakazuje, ani nie zakazuje dawania datków na tacę.

ZOBACZ TAKŻE: Mówią na nią "Czarna Mamba". Tak Iwona Pavlović zmieniła się przez lata. Była nawet blondynką!