Eurowizja Junior

i

Autor: YouTube/Junior Eurovision Song Contest

eurowizja junior

Francja wyrównała rekord Polski na Eurowizji Junior. Wcześniej udało się to tylko Roxie i Viki!

2023-11-27 10:24

Wielki finał Eurowizji Junior 2023 za nami. Za sprawą zwycięstwa Zoe Clauzure, Francja wyrównała rekord należący do Polski. Aż do 2019 roku w historii konkursu nie było kraju, który sięgnąłby po zwycięstwo dwa lata z rzędu. Po raz pierwszy miało to miejsce wtedy, gdy rok po triumfie Roxie Wegiel, wygraną wyśpiewała sobie Viki Gabor.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2023 już za nami. Jak co roku impreza, w której udział biorą nieletni artyści muzyczni, wywołała sporo emocji. Nasza reprezentantka Maja Krzyżewska zajęła wysokie 6. miejsce, co jest 4. najwyższym wynikiem w historii Polski w tym konkursie. Najlepsza zarówno w głosowaniu jurorów, jak i widzów okazała się 13-letnia Zoe Clauzure z Francji. Nastolatka brawurowo wykonała swój eurowizyjny hit "Coeur", zapewniając krajowi drugie z rzędu zwycięstwo. Warto wspomnieć, że to dopiero druga taka sytuacja w ponad 20-letniej historii Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Wcześniej ta sztuka udała się jedynie reprezentantkom Polski - Roksanie Węgiel i Viki Gabor, które triumfowały kolejno w 2018 i 2019 roku. 

Eurowizja Junior 2023 - zwycięzca. Kto wygrał Eurowizję Junior? Które miejsce zajęła Polska? PEŁNA PUNKTACJA

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie

Francja wyrównała rekord Polski

Za sprawą zwycięstw Roksany Węgiel i Viki Gabor Polska zapisała się na kartach historii Eurowizji Junior jako pierwszy kraj, który cieszył się wygranymi rok po roku. Roxie triumfowała w Mińsku w listopadzie 2018 roku, a Viki rok później, w Gliwicach. Po czterech latach rekord należący do Polski wyrównała Francja. W 2022 roku po nagrodę sięgnął bowiem Lissandro, a niespełna rok później Zoe.

Źródło: Francja wyrównała rekord Polski na Eurowizji Junior. Wcześniej udało się to tylko Roxie i Viki!