Edyta Górniak

i

Autor: VIPHOTO/East News Edyta Górniak wróci na Eurowizję?

Gwiazdy

Edyta Górniak szykuje piosenkę na Eurowizję? Fani nie mają wątpliwości

2023-12-04 13:40

Edyta Górniak znana jest jako reprezentantka Polski, która zajęła najwyższe miejsce na Eurowizji. W 1994 zdobyła 2. miejsce z piosenką To nie ja. W przyszłym roku będzie świętowała 30-lecie swojego wielkiego sukcesu. Wydawałoby się, że to idealny moment na powrót na eurowizyjną scenę. Fani nie mają wątpliwości, że gwiazda ma właśnie taki plan!

Edyta Górniak jest prawdziwą ikoną Eurowizji w Polsce. Kiedy nasz kraj debiutował na konkursie w Dublinie w 1994 roku, to właśnie ona była reprezentantką wybraną przez TVP. Odniosła wtedy spektakularny sukces. Zajęła 2. miejsce i od tamtej pory nikomu nie udało się tego powtórzyć. Raz już chciała wrócić na eurowizyjną scenę. W 2016 roku z piosenką Grateful wystartowała w Krajowych Eliminacjach. Przegrała jednak z Michałem Szpakiem. Wydawało się więc, że temat Eurowizji jest dla niej zamknięty. Aż do teraz! Fani konkursu od dawna przypominają, że 2024 będzie okrągłą rocznicą sukcesu Górniak. Zaczęli się zastanawiać, czy piosenkarka nie wykorzysta tej okazji do powrotu. Teraz pojawiły się informacje, które mogą na to wskazywać.

Eurowizja 2024 - Justyna Steczkowska naprawdę pojedzie do Malmo? Ma konkretny pomysł na piosenkę!

Wszyscy mężczyźni Edyty Górniak

Edyta Górniak na Eurowizji 2024?

Już jakiś czas temu Edyta zdradziła, że nie wyklucza powrotu na Eurowizję. - Musiałabym mieć super mega team, super giga mega utwór, wsparcie wszystkich. To wspólnymi siłami może warto by było zawalczyć. Natomiast gdybym miała rywalizować, stawać do jakichś konkursów wcześniej między wytwórniami, między fanami, to na pewno na to nie zdecydowałabym - powiedziała w wywiadzie dla Faktu. Teraz Górniak dodała post na Instagramie, w którym wspomniała o pracy nad nową piosenką. - Próbuje policzyć ile godzin pracy mieści się w 3-minutowym utworze - napisała. Warto dodać, że eurowizyjne kompozycje mogą trwać maksymalnie właśnie 3 minuty! Z publikacji Edyty na Instagramie wynika też, że nad utworem pracuje z Chrisem Aikenem, który produkował m.in. wspomniany wcześniej utwór Grateful czy jeden z jej ostatnich singli pt. Too Late.

Źródło: Edyta Górniak szykuje piosenkę na Eurowizję? Fani nie mają wątpliwości