E-toll: co to jest? Jak korzystać z aplikacji?

i

Autor: TOMASZ SOCZEWKA SE / EAST NEWS / MEDIAPICTURES E-toll: co to jest? Jak korzystać z aplikacji?

e-TOLL: co to jest? Jak korzystać z aplikacji i uniknąć wysokiego mandatu?

2021-11-30 11:34

Od środy, 1 grudnia 2021 roku, wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące podróżowania w Polsce jeżeli chodzi o korzystanie z autostrad. Nie zapłacimy już za przejazd u osoby pobierającej opłatę. Trzeba będzie zainstalować specjalną aplikację e-TOLL, dzięki której przejazdy mają być dużo przyjemniejsze dla kierujących. Nowy system ma za zadanie zlikwidować zatory na bramkach.

e-TOLL: co to jest? Jak korzystać z aplikacji? To coraz częściej zadawane pytania przez wszystkich użytkowników samochodów. Od środy, 1 grudnia 2021 roku, za przejazd autostradą w Polsce nie będziemy musieli płacić na bramkach. Wszystko będzie odbywało się automatycznie. Przed podróżą warto ją dokładnie zaplanować. Na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez szlabanów. Co ważna opłaty nie zapłacimy już u inkasenta w kiosku, ale kupując e-bilet autostradowy w aplikacji e-TOLL.

Jak wypada Boże Narodzenie 2021 i Nowy Rok? To najgorsza z możliwych opcji!

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY

e-TOLL: co to jest?

e-TOLL to system poboru opłat na autostradach bez konieczności zatrzymywania się na bramkach. Wystarczy kupić e-bilet autostradowy i przekazując dane geolokalizacyjne za pomocą aplikacji e-TOLL PL lub urządzeń OBU/ZSL. Ważne jest również to, że za wjazd na autostradę pasem oznaczony e-TOLL bez wniesienia opłaty za przejazd spowoduje naruszenie podlegające nałożeniu kary grzywny nawet do 500 złotych.

Oliwka Brazil i jej hit Big Mommy po francusku. Fani: to sto razy lepsze od oryginału!

e-TOLL: jak korzystać z aplikacji?

Z aplikacji e-TOLL można korzystać na każdym smartfonie z systemem Android i iOS. Wystarczy pobrać apkę z dedykowanego sklepu, a następnie zarejestrować się i wpisać dane karty bankowej. Transakcje są bezpiecznie rejestrowane i nie trzeba się obawiać o swoje pieniądze na koncie. Musimy jednak pamiętać, aby sprawdzić czy ściągamy dobrą aplikację!

Źródło: e-TOLL: co to jest? Jak korzystać z aplikacji i uniknąć wysokiego mandatu?