kula dyskotekowa

i

Autor: pexels.com

quiz. dyskoteki w PRL-u

Dyskoteki w PRL-u. Jak dobrze znasz imprezy z lat 80.? Byłeś królem parkietu?

2024-04-23 12:49

Lata 70. i 80. XX wieku zapisały się w historii wieloma imprezowymi hitami, które do dziś cieszą się ogromną popularnością. W tamtych czasach królował Dyskdżokej, który puszczał piosenki na konsolecie, a publiczność bawiła się w światłach kolorofonów. Byłeś królem lub królową parkietu? Pamiętasz jakby to było dziś? Sprawdź się w naszym quizie! Tylko stali bywalcy dyskotek poradzą sobie z tymi pytaniami.

Dyskoteki w PRL-u i zabawy w latach 80. były idealną odskocznią od szarej i ponurej rzeczywistości. Kiedy na sklepowych półkach brakowało towaru, dyskoteki aż pękały w szwach, a parkiety przeżywały niezliczoną ilość tupnięć. Dyskoteki stanowiły namiastkę Zachodniego świata i były istnym centrum życia społecznego. To na tych dyskotekach być może poznali się Wasi rodzice, lub Wy sami! Zagraniczne i polskie przeboje z tamtych lat - są hitami na imprezach do dzisiaj.

Bale, prywatki, potańcówki. Tak bawiono się tylko w czasach PRL. Młodzi nie mają szans w tym quizie!

Dyskoteki w PRL-u

Polska w okresie PRL-u nie słynęła z nowinek technicznych, dlatego na dyskotekach można było zobaczyć proste systemy nagłaśniające i oświetleniowe. Muzykę prezentował ktoś, kogo nazwalibyśmy dzisiaj Dj’em. Dyskdżokej zapowiadał wówczas każdy utwór do mikrofonu niczym wodzirej. Atmosfera dyskotek w latach 80. była wyjątkowa i niepowtarzalna, a wszystko za sprawą ludzi, którzy zbudowali jej klimat swoją energią i entuzjazmem. Uważasz się za króla dyskotek? Sprawdź się w naszym quizie!

QUIZ. Tak żyliśmy w czasach PRL. To test dla tych, którzy pamiętają tamte lata

Popularne zespoły w latach 70. i 80.

Wśród największych polskich gwiazd lat 80. nie sposób pominąć zespołu Bajm, Maanam, Brygada Kryzys, Daab, Kult, Lecha Janerkę czy Grzegorza Ciechowskiego z Republiką. To oni dyktowali większość gustów muzycznych w szarych, komunistycznych czasach PRL-u i nadawali rytmu kroczącej, nowej fali. W latach 70. i 80. królowali na dyskotekach również: Anna Jantar, Papa Dance, Wanda i Banda oraz Krystyna Prońko. Na żadnej dyskotece nie mogło zabraknąć również zagranicznego powiewu hucznej zabawy. Byli to między innymi wykonawcy i zespoły takie jak: ABBA, Madonna, Bee Gees oraz Boney M, Modern Talking, Sandra.

Te kobiety były muzyczną legendą PRL-u. Sprawdź w quizie, jak dobrze pamiętasz ich piosenki

Dyskoteki w PRL-u. Jak dobrze znasz imprezy z lat 80.? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 21
„Mogłaś być już na dnie. A nie byłaś. Nigdy nie dowiesz się. Co straciłaś” - Jaki tytuł nosi ta piosenka i kto ją wykonywał?
Historia z Koprem - Sylwester w PRL
Źródło: Dyskoteki w PRL-u. Jak dobrze znasz imprezy z lat 80.? Byłeś królem parkietu?