GWIAZDY

Doda uratowała życie SETKOM ludzi. Odebrała za to nagrodę. Widać wzruszenie na jej twarzy!

2024-02-22 15:55

Doda z impetem powróciła na polskie salony. Artystka pojawiła się na wyjątkowej gali z okazji 15-lecia Fundacji DKMS, którą przed laty wsparła. Jej zaangażowanie przełożyło się na realną pomoc setkom osób czekających na przeszczep szpiku. Te dane zaskoczyły nawet ją. Piosenkarka nie kryła swojego wzruszenia.

Doda od lat słynie ze wspierania rozmaitych akcji charytatywnych. W 2010 roku piosenkarka zorganizowała ogólnopolską akcję, zachęcającą Polaków do oddawania szpiku kostnego. Impulsem do działania okazała się choroba jej ówczesnego narzeczonego, Adama Darskiego, szerzej znanego jako Nergala. U lidera grupy Behemoth zdiagnozowano białaczkę, a wokalista zaangażowała się w poszukiwanie dawcy szpiku kostnego, apelując do widzów podczas festiwalu w Opolu.

Jak wiecie, mój narzeczony jest bardzo chory, ale nie tylko on. Jest mnóstwo osób chorych na białaczkę w Polsce. Będąc w szpitalu przez parę tygodni, widziałam się z nimi wielokrotnie. Większość z nich to również dzieci. (...) Tylko i wyłącznie od nas tak naprawdę zależy, czy te osoby przeżyją, czy nie przeżyją... Wystarczy zarejestrować się na stronie DKMS i zostać dawcą szpiku - mówiła ze sceny.

Odzew publiczności był niesamowity. Jak donosi DKMS, pakiety rejestracyjne zamówiło prawie 40 000 osób! To przełożyło się na realną pomoc setkom chorych ludzi. Z okazji 15-lecia działalności fundacji Doda została zaproszona na wyjątkową galę, podczas której odebrała nagrodę za swoje zaangażowanie.

Doda skomentowała wybór Luny na Eurowizję. Trzymała kciuki za Steczkowską!

Ramówka Polsatu Doda Wywiad Eska

Doda na gali DKMS

Doda zapisała się na kartach historii Fundacji DKMS. Wokalistka znacząco przyczyniła się do zwiększenia świadomości Polaków na temat oddawania szpiku, a jej apel ze sceny w Opolu poskutkował rekordową liczbą rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. Artystki nie zabrakło na gali z okazji 15-lecia wystartowania fundacji. Dane zaskoczyły ją samą!

Po 10 latach znowu miałam okazję zobaczyć się z Fundacją DKMS i odebrać nagrodę za moją ogólnokrajową akcję, która tylko w pierwszy miesiąc ściągnęła 40 000 dawców szpiku. Dziś usłyszałam, że dzięki temu uratowałam prawie 400 ludzkich żyć. Jestem w szoku. Zatrzymałam się na setce i nie zdawałam sobie z tego sprawy. Dziękuję za to zaproszenie i za te słowa. Teraz wiem, że było warto - napisała.

Zobaczcie, jak Doda prezentowała się podczas wydarzenia w naszej galerii. 

Źródło: Doda uratowała życie SETKOM ludzi. Odebrała za to nagrodę. Widać wzruszenie na jej twarzy!