WIOSNA

Darmowe tapety na pulpit wiosna. Piękne obrazki na telefon

2024-05-09 8:22

Wiosna to piękna pora roku, podczas której wszystko budzi się do życia! Krajobraz zmienia się diametralnie i zamiast brązu i szarości, zaczyna być zielono i kolorowo, a temperatura na zewnątrz z dnia na dzień jest przyjemniejsza. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was wiosenne tapety na pulpit, które jeszcze bardziej wprowadzą Was w ten wyjątkowy, świeży nastrój.

Pierwszy dzień wiosny już 21 marca. To wyjątkowa data, podczas której celebruje się przyjście najpiękniejszej pory roku. Po długiej, mroźnej i ponurej zimie, wychodzi słońce, a przyroda budzi się do życia. Temperatura na zewnątrz staje się niesamowicie przyjemna, a my zmieniamy garderobę na lżejszą. Pierwszy dzień wiosny przypada na czas równonocy wiosennej, dlatego warto wiedzieć, że od tej daty, dzień będzie stopniowo wydłużał się kosztem nocy. Jak wiadomo, tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest topienie lub palenie Marzanny. Często taki obrzęd zaobserwować można w szkołach i przedszkolach, gdy dzieci robią kukły, a następnie palą ją w ognisku. Zwyczaj ten wywodzi się ze słowiańskich wierzeń pogańskich, a spalenie bądź utopienie Marzanny oznacza przyjście wiosny.

ZOBACZ TAKŻE: Co zrobić by kwiaty z marketu dłużej stały w wazonie? Jest na to niezawodny sposób!

Czego nie mówimy swoim rodzicom? | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Tapeta wiosna na pulpit

Wiosna jest bez wątpienia jedną z najpiękniejszych pór roku, pełną życia, kolorów, śpiewu ptaków, promieni słońca i niesamowitej energii. To czas, gdy przyroda budzi się do życia ze snu zimowego, przynosząc ze sobą nie tylko cieplejsze dni, ale także niezliczone piękno i inspirację, które widać na każdym kroku. Nie możecie doczekać się wiosny i już chcecie wprowadzić się w ten niesamowity nastrój? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, zobaczcie naszą galerię. Znajdziecie w niej piękne wiosenne obrazki, które możecie ustawić na tapetę w swoim telefonie lub komputerze. Każdy znajdzie coś dla siebie!