Dzieci w szkole

i

Autor: Piotr Molecki/East News

Czy zamkną szkoły w grudniu? Lekcje zdalne to już kwestia czasu?

2021-11-22 12:17

Lekcje zdalne w grudniu 2021? Informacji na ten temat poszukuje coraz więcej uczniów. W szczególności ci, którzy marzą o tym, by nastąpiło zawieszenie zajęć stacjonarnych. Czy szkoły ponownie zostaną zamknięte? Co na ten temat mówi Ministerstwo Edukacji i Nauki? Wszystkie najważniejsze i aktualne informacje znajdziecie teraz w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Czy zamkną szkoły w grudniu 2021?
  2. Szkoły zamknięte - grudzień

Czy zamkną szkoły w grudniu 2021? Czy to możliwe, by scenariusz, jakoby wszystkie szkoły zostały zamknięte w grudniu 2021, się sprawdził? Informacji na ten temat poszukuje wielu uczniów. Kwestia powrotu nauki zdalnej budzi wielkie emocje i powraca jak bumerang. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych śledzą informacje przekazywane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dotyczące funkcjonowania placówek oświatowych w całej Polsce. Dane nie napawają optymizmem! Nietrudno nie zauważyć, że liczba szkół decydujących się na zawieszenie zajęć stacjonarnych stale rośnie. 19 listopada w trybie stacjonarnym działało 6 394 szkół ponadpodstawowych, co daje 81,8% wszystkich. Aż 1 336 działa w trybie mieszanym, natomiast 82 w trybie zdalnym. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku szkół podstawowych, gdzie 19 listopada w trybie stacjonarnym działało 80,6% wszystkich placówek. Czy wrócą lekcje zdalne w grudniu 2021 ze względu na niepokojącą sytuację epidemiologiczną?

Sonda
Czy rząd powinien znowu wprowadzić zdalne nauczanie?

Czy zamkną szkoły w grudniu 2021?

Szkoły zamknięte w grudniu 2021 to kwestia czasu? Głos w tej sprawie zabrał sam minister edukacji. W wywiadzie dla radiowej Jedynki Przemysław Czarnek wyjawił, że na ten moment nie ma planów związanych z ponownym zawieszeniem zajęć odbywających się we wszystkich szkołach w Polsce.

Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny [w szkołach] poza tymi przypadkami na kilka czy kilkanaście dni, kiedy dyrektor wraz z sanepidem stwierdzą, że jest taka konieczność - powiedział.

Szkoły zamknięte - grudzień

W zeszłym roku o tej porze uczniowie uczyli się zdalnie. Placówki zostały bowiem zamknięte w październiku, a nauka zdalna trwała aż do maja. Uczniowie powrócili do placówek na kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego 2020/21. Choć na ten moment nie ma planów związanych z powrotem lekcji online, MEiN nie wyklucza konieczności ich wprowadzenia.

Absolutnie nigdy takiej deklaracji nie składałem i złożyć nie mogę, bo nie jestem wróżką. Nie jestem w stanie przewidzieć co będzie za miesiąc, dwa, trzy. Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny - mówił niedawno.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Źródło: Czy zamkną szkoły w grudniu? Lekcje zdalne to już kwestia czasu?