Maturzyści na sali

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Czy w matury 2022 jest wolne od szkoły? Od kiedy do kiedy trwa długi weekend w maju?

2022-05-02 8:16

Matury 2022 to hasło, na które wielu uczniów reaguje z niepokojem. Egzaminy sprawdzające wiedzę, jaką przyswoili oni na przestrzeni wszystkich lat swojej edukacji, zbliżają się wielkimi krokami. W dniach, w których maturzyści będą się mierzyć z arkuszami, pozostali uczniowie będą cieszyć się wolnym. Do kiedy trwa długi weekend majowy?

Matura 2022 - czy w matury jest wolne? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wielu uczniów, którzy z niecierpliwością wyczekują nadejścia majówki. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, kalendarz roku szkolnego uwzględnia także dni wolne od zajęć dydaktycznych. Takimi dniami w maju są 1, 2 i 3 maja. Ze względu na to, że 1 maja obchodzone jest Święto Pracy, a 3 maja Święto Narodowe Trzeciego Maja, Ministerstwo Edukacji i Nauki zadecydowało, że również wypadające w poniedziałek 2 maja Święto Flagi, choć nie jest świętem państwowym, będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Oznacza to, że wszyscy uczniowie będą mogli cieszyć się kilkudniowym odpoczynkiem. Na szczególnie dużo wolnego mogą liczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych. Wszystko przez wypadające po majówce matury 2022. W dniach, kiedy na sali gimnastycznej maturzyści będą rozwiązywać arkusze egzaminacyjne z przedmiotów obowiązkowych, młodsi od nich koledzy i koleżanki będą cieszyć się wolnym. Sprawdźcie, do kiedy trwa majówka dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zobacz też: Matura 2022. Tradycje związane z maturą. Co przyniesie ci szczęście na egzaminie?

Sonda
Czy zdajesz w tym roku maturę?

Czy w matury chodzi się do szkoły?

Matury 2022 rozpoczną się już w środę, 4 maja. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy przystąpią do egzaminów w kolejnych latach, oznacza to kilka dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych. Aby nie przeszkadzać maturzystom, młodzież może liczyć na przedłużoną majówkę. Uczniowie z klas ponadpodstawowych będą mieli do zagospodarowania aż tydzień wolnego, od 2 do 6 maja 2022 roku.

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY
Źródło: Czy w matury 2022 jest wolne od szkoły? Od kiedy do kiedy trwa długi weekend w maju?