Łzy z Anią Wyszkoni

i

Autor: FOTO.SEBASTIAN WOLNY/SUPER EXPRESS

Cerekwicka, Szwed, Wyszkoni i nie tylko. Oni otarli się o udział w Eurowizji!

2022-04-27 12:38

Eurowizja 2022 za pasem. W tym roku nasz kraj reprezentować będzie Krystian Ochman. Nadzieje pokładane w zwycięzcę 11. edycji The Voice of Poland są ogromne. Jego piosenka River podbija Europę i wiele wskazuje na to, że po latach w końcu zajmiemy wysoką pozycję. Sprawdźcie, kto otarł się o reprezentowanie naszego kraju w przeszłości.

Reprezentanci Polski na Eurowizji nie zawsze radzili sobie tak, jak oczekiwaliby tego fani konkursu. W całej historii wydarzenia można wymienić zaledwie kilku artystów, którzy faktycznie odnieśli sukces. Świadczy o tym między innymi fakt, że od 1994 roku, czyli pierwszego występu Polski na Eurowizji, żaden inny wykonawca nie był nawet blisko zajęcia równie wysokiego miejsca, co Edyta Górniak. W tym roku o historyczne zwycięstwo zawalczy Krystian Ochman. Zwycięzca The Voice of Poland zdeklasował konkurencję podczas Krajowych Eliminacji, a jego piosenka River cieszy się niesłabnącą popularnością w całej Europie. Niemała w tym zasługa występów na żywo, które miały miejsce w Londynie, Tel Awiwie, Amsterdamie i Madrycie. Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami startu Eurowizji 2022 przypominamy wam, kto miał realne szanse na reprezentowanie naszego kraju. To naprawdę wielkie nazwiska!

Sonda
Uważasz, że Krystian Ochman ma szanse na wygranie Eurowizji?

Polska na Eurowizji

Czy gdyby to właśnie oni wzięli udział w międzynarodowym konkursie, nasza pozycja w rankingu byłaby wyższa? Niewykluczone! O możliwość zaśpiewania na eurowizyjnej scenie starało się wielu wykonawców, w tym ci, którzy dalej podbijają listy hitów. W poniższej galerii przypominamy, kto otarł się o reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Krystian Ochman - wywiad po zwycięstwie
Źródło: Cerekwicka, Szwed, Wyszkoni i nie tylko. Oni otarli się o udział w Eurowizji!