Andrea Bocelli

i

Autor: AKPA

coś pięknego

10 najpiękniejszych piosenek Andrea Bocellego. Polacy je kochają!

2024-07-09 10:47

Andrea Bocelli to ceniony włoski śpiewak, który jest jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Gdy tylko wychodzi na scenę publiczność ma ciarki, a piosenki które śpiewa rozgrzewają ich serca. Sprawdź, które z nich są najbardziej uwielbiane przez Polaków.

Andrea Bocelli to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych tenorów na świecie. Niezwykle utalentowany, zawsze elegancki potrafi chwycić za serce i wzruszyć do łez. Artysta od najmłodszych lat ukochał sobie muzykę i mimo iż nie miał łatwego dzieciństwa ze względu na problemy ze wzrokiem, osiągną spektakularny sukces i podróżuje po świecie dając koncerty przez ogromną publicznością. Andrea Bocelli odniósł sukces jako wykonawca, wprowadzając muzykę klasyczną na szczyty międzynarodowych list przebojów pop. Co ciekawe, jest najlepiej sprzedającym się śpiewakiem na świecie i jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych albumów w historii. Nie można zapomnieć także o koncertach, na które bilety wyprzedają się w mgnieniu oka i które zawsze wypełnione są po brzegi wspaniałą publicznością.

ZOBACZ TAKŻE: Andrea Bocelli wystąpi na PGE Narodowym w sierpniu 2024. Znamy ceny biletów!

Matteo Bocelli o byciu synem Andrei Bocellego, singlu Solo i Eurowizji

10 piosenek Andrea Bocellego które Polacy kochają

Kiedy Andrea Bocelli wychodzi na scenę, publiczność nie może oderwać od niego wzroku i przestać go słuchać. Nic dziwnego, w końcu włoski tenor ma na swoim koncie wiele muzycznych perełek, którymi trafia od lat do swoich odbiorców. Z każdym jego koncertem - czy to stadionowym, czy telewizyjnym, grupa jego fanów powiększa się i miesiącami potrafi wspominać wspaniałe wydarzenia z jego udziałem. Andrea Bocelli ma niezwykłe grono wiernych wielbicieli również w Polsce, którzy z zaciekawieniem poznają jego historię z dzieciństwa, kiedy to stał się niewidomy i z jeszcze większą wrażliwością słuchają wtedy jego wspaniałych piosenek.

ZOBACZ TAKŻE: Andrea Bocelli stracił wzrok jak był dzieckiem. Historia włoskiego tenora wzrusza do łez

W naszej galerii prezentujemy 10 najpiękniejszych utworów Andrea Bocellego, które Polacy kochają i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek się to zmieniło. Oczywiście w naszym rankingu nie mogło zabraknąć utworu "Time to Say Goodbye", który jest najbardziej rozpoznawalną piosenką włoskiego tenora i od której tak naprawdę rozpoczęła się oszałamiająca kariera artysty. Warto wiedzieć, że "Time to Say Goodbye" jest pozycją, której nie może zabraknąć na żadnym koncercie i jesteśmy pewni, że podczas najbliższego koncertu 24 sierpnia 2024 na PGE Narodowym, również będzie można ją usłyszeć!