Andrea Bocelli

i

Autor: AKPA

MOŻNA SIĘ WZRUSZYĆ

Andrea Bocelli stracił wzrok jak był dzieckiem. Historia włoskiego tenora wzrusza do łez

2024-06-20 14:46

Andrea Bocelli zdobył serca milionów słuchaczy na świecie, jednak kiedyś nie miał łatwego życia. Od dziecka zmagał się z chorobą oczu i będąc nastolatkiem stał się całkowicie niewidomy. Jak do tego doszło? Historia włoskiego tenora mocno ściska za serce.

Kiedy wychodzi na scenę, publiczność nie może oderwać od niego wzroku i przestać go słuchać. Andrea Bocelli włoski tenor, dał się poznać słuchaczom na całym świecie za sprawą swojej wyjątkowej barwy głosu i niesamowicie wzruszających piosenek. "Time to Say Goodbye", "The Prayer", czy też "Fall On Me" nagrany w duecie z synem Matteo Bocellim, to tylko niewielka część tego, co w swoim dorobku ma artysta. Choć Andrea Bocelli dorastał na rodzinnej farmie, to od najmłodszych lat pojawiło się w nim zamiłowanie do muzyki. Mając 6 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a później uczył się gry na flecie, saksofonie, trąbce, puzonie, gitarze, a nawet perkusji. To jednak nie koniec, bo gdy skończył 7 lat potrafił rozpoznać już najsłynniejsze głosy tamtych czasów i co ciekawe próbował je nawet naśladować. Właśnie w ten sposób zrodziły się marzenia, by zostać niesamowicie cenionym i popularnym tenorem. Jak widać jego marzenia się spełniły, jednak nie zawsze w życiu artysty było kolorowo.

Matteo Bocelli o byciu synem Andrei Bocellego, singlu Solo i Eurowizji

Andrea Bocelli wcześnie stracił wzrok. Ta historia ściska za serce

Nie jest tajemnicą, że Andrea Bocelli jest niewidomy. Artysta przeszedł bardzo nieciekawe dzieciństwo jeśli chodzi o zdrowie, jednak dziś wzrok nie jest dla niego wyznacznikiem szczęścia. Kiedy jego matka była w ciąży, lekarze doradzali jej aborcję, ponieważ zgodnie z wynikami badań przewidywali, że chłopiec urodzi się z niepełnosprawnością. Nie wszystko jest w życiu idealne i pech sprawił, że scenariusz lekarzy się sprawdził, a Andrea Bocelli od urodzenia miał problemy ze wzrokiem. Do tego zdiagnozowano u niego wrodzoną jaskrę, a gdy miał zaledwie 12 lat, całkowicie utracił wzrok. Stało się to podczas gry w piłkę nożną i w wyniku doznania wylewu krwi do mózgu. Rodzinna tragedia nie zniszczyła jednak jego marzeń o byciu tenorem i dziś o Andrea Bocellim, wie cały świat. Artysta oprócz kariery muzycznej, na co dzień jest kochającym ojcem i mężem, a w dodatku angażuje się w wiele działalności charytatywnych.

ZOBACZ TAKŻE: Andrea Bocelli wystąpi na PGE Narodowym w sierpniu 2024. Znamy ceny biletów!

Andrea Bocelli -  kim jest?

Andrea Bocelli to włoski śpiewak, autor piosenek i kompozytor. Urodził się 22 września 1958 roku w Lajatico, w małej miejscowości w regionie Toskania we Włoszech i jak łatwo można obliczyć w 2024 roku skończy 66 lat. To artysta, który nie tylko zdobył serca milionów słuchaczy, ale również przyczynił się do popularyzacji muzyki operowej na całym świecie. Jego unikalny głos, pełen emocji i ekspresji, sprawia, że każda jego interpretacja jest wyjątkowa. Najpopularniejszym dziełem włoskiego tenora jest utwór Time To Say Goodbye, ale także piosenki takie jak The Prayer, Vivo Per Lei, a także Fall On Me, który nagrał razem ze swoim synem Matteo.