kebab - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

QUIZ

Z jakiego kraju pochodzi kebab? Sprawdź w quizie, czy znasz najpopularniejsze dania danych państw!

2024-07-10 20:42

Czy wiesz, z jakiego kraju wywodzi się kebab? A gdzie królem wszystkich dań jest bigos? Na te i inne pytania możesz odpowiedzieć w naszym quizie, w którym twoim zadaniem będzie dopasowanie potrawy do państwa, z którego dane danie pochodzi. Jesteście gotowi? Czas start!

Wiele państw może się pochwalić potrawami, które są charakterystyczne dla danego kraju. Spora część z nich podbiła podniebienia nie tylko obywateli, ale także turystów odwiedzających dany region świata i tym samym przeniosła swoją popularność również w ościenne rejony. Dlatego obecnie, właściwie niezależnie od tego, gdzie jesteś, masz szansę, by spróbować np. dań kuchni włoskiej, hiszpańskiej, tureckiej, indyjskiej i wielu innych. Dziś wspólnie zastanowimy się jednak nad tym, czy potrafisz wskazać, z której kuchni świata wywodzą się popularne potrawy.

Makaron! Co warto o nim widzieć? Jak dobrać makaron do potrawy? Jak obliczyć porcję makaronu?

Quiz: wiesz, z jakiego państwa wywodzi się ta potrawa?

Tym razem chcemy zabrać cię w kulinarną podróż po daniach wywodzących się z różnych krajów. W poniższym quizie sprawdzimy, czy potrafisz odgadnąć, z którego państwa pochodzi dana potrawa! Mamy dla ciebie 10 pytań dotyczących właśnie tej kulinarnej kwestii! Możesz pękać z dumy, jeśli zdobędziesz 9/10! Życzymy powodzenia!

Dopasuj potrawę do państwa. Czy wiesz, skąd wywodzą się popularne dania?

Pytanie 1 z 10
Skąd wywodzi się kebab?

Zobacz także: Regionalne potrawy Lubelszczyny. Musisz je znać, jeśli jesteś wege

Źródło: Z jakiego kraju pochodzi kebab? Sprawdź w quizie, czy znasz najpopularniejsze dania danych państw!