żelki

i

Autor: pixabay.com

ŻELKI

Wegańskie żelki bez dodatku cukru. Polacy oszaleli na punkcie tego smakołyku!

2024-03-20 14:28

Kwaśne, słodkie, mleczne. Miękkie, elastyczne, ciągnąco-żujące. Przypominające misie, serduszka lub owoce. Smaków, konsystencji i kształtów żelków jest wiele – wszystkie z nich uwielbiane są przez dzieci i dorosłych od lat. Lidl Polska przygotował dla miłośników tego typu słodyczy niespodziankę – na półkach sklepów debiutują właśnie wegańskie żelki bez dodatku cukru. W aż trzech wersjach i kształtach!

Chyba każdy z nas spotkał na swojej drodze prawdziwego żelkożercę. To całkiem spora grupa, złożona zarówno z dorosłych, jak i najmłodszych. Ich wspólną pasją jest miłość do żelków – w  każdej możliwej odsłonie. Żelkowi smakosze powinni czym prędzej udać się do sklepów Lidl Polska, w których premierę mają właśnie nowe wegańskie żelki bez dodatku cukru (5,99 zł/ 100 g/ 1  opak.) od marki własnej Sweet Corner.

Znajdziemy je w trzech owocowych wersjach: serduszek, kolorowych miśków oraz cukierków do żucia. Żelki dostępne są w kompaktowym opakowaniu „to go” – idealne, aby wrzucić je do torby lub plecaka i ruszyć w podróż, na rower czy wziąć je ze sobą do pracy. Są bez dodatku cukru, więc to zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych żelków, a ich skosztowanie daje tyle same radości i  przyjemności.

Katarzyna Skrzynecka kiedyś i dziś. Tak w młodości wyglądała polska gwiazda!

Żelki nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, jak żelatyna, więc są odpowiednie dla wegan oraz wegetarian. Choć smak żelków do tego zachęca, nie zaleca się spożycia całej paczki na raz – produkt zawiera maltitol (używany m.in. w gumach do żucia), który w nadmiernych ilościach może dać efekt przeczyszczający. Zjedzenie żelków w kilku porcjach będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Wegańskie żelki bez dodatku cukru dostępne są we wszystkich sklepach Lidl Polska. Znajdziemy je na półce przy pozostałych żelkach oraz cukierkach.

wegańskie żelki Lidl

i

Autor: materiały prasowe