ciasto

i

Autor: canva

sprawdź się

QUIZ: Jakie to ciasto? My podajemy składniki lub pokazujemy zdjęcie, a Ty zgadujesz!

2024-06-14 14:01

Ciasta, ciasteczka - kto ich nie lubi? To one lądują na talerzu jako dodatek do kawy lub herbaty. Szarlotka, sernik na zimno z truskawkami, pani Walewska, leśny mech i nie tylko. Czy wiesz jakie to ciasto? Sprawdź się w naszym quizie. My podajemy składniki lub pokazujemy zdjęcie, a Ty zgadujesz.

Powiedzmy sobie szczerze - ciasto do kawki lub herbatki, to prawdziwy must have! W polskiej kuchni słodkie wypieki przybierają wiele różnorodnych form i smaków - od tradycyjnych, takich jak sernik czy makowiec, po nowoczesne, kreatywne kompozycje, takie jak na przykład leśny mech robiony na bazie szpinaku. Bogactwo składników i różnorodność receptur sprawiają, że dziś każdy może znaleźć coś dla siebie i eksperymentować w kuchni. Wiemy dobrze, że głównym składnikiem szarlotki są jabłka, a w karpatce rządzi pyszny, budyniowy krem i ciasto "ala fale". Beza to głównie białka i cukier, którą można ozdobić świeżymi owocami i tym samym przełamać słodycz.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego warto jeść gorzką czekoladę? O tych korzyściach na pewno nie wiedziałeś

Patrycja Markowska kiedyś i dziś. Tak zmieniła się piosenkarka od hitu "Świat się pomylił"

QUIZ - jakie to ciasto?

Jesteś smakoszem ciast i ciasteczek? Jeśli tak, dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz quiz, który dostarczy Ci dobrej zabawy i dzięki niemu nabierzesz ochotę na kawałek sernika lub szarlotki. Czy potrafisz rozpoznać ciasto po zdjęciu lub po składnikach? Sprawdź się - do dzieła!

Rozpoznasz te ciasta? Quiz dla smakoszy

Pytanie 1 z 11
Jakie ciasto widzisz na zdjęciu?
ciasto, tiramisu