Jeśli zależy nam na tym, żeby posiłek, który weźmiemy ze sobą z domu był kolorowy i różnorodny, a do tego nie chcemy rano tracić cennego czasu, zróbmy go dzień wcześniej. Tym samym unikniemy kupowania w pośpiechu i będziemy mieć pewność, że nie tylko my, ale także nasze pociechy zjedzą coś odpowiedniego. Dzięki kilku wyjątkowym dodatkom, z radością będziemy sięgać po zawartość śniadaniówek.
Dla osób szczególnie ceniących sobie szybkie przygotowywanie posiłków, idealnie sprawdzą się mini wrapy na zimno, które będą alternatywą dla tych ze sklepu. Placek tortilli pełnoziarnistej możemy posmarować Sosem Kieleckim 1000 wysp i dorzucić świeże liście sałaty, pomidory, ogórki, papryczki, plasterki cebuli, kostki sera feta oraz zamarynowane w Musztardzie Kieleckiej chrzanowej i wcześniej zgrillowane plasterki tofu. Z kolei do klasycznych kanapek z chleba razowego możemy przygotować pastę jajeczną. Wystarczy zblendować jajka z przyprawami, Ketchupem Kieleckim łagodnym, Majonezem Kieleckim i ulubioną musztardą od WSP „Społem”. Następnie posmarować nią pieczywo i posypać posiekanym szczypiorkiem.
Pomysły na szybkie śniadania
Jeżeli chcemy zjeść coś lekkiego, to najlepszą propozycją będzie sałatka z rukoli, suszonych pomidorów, oliwek, plasterków buraka i orzechów pinii. Dressing z majonezu i jogurtu naturalnego nie tylko dopełni smaku, ale nada potrawie kremowej konsystencji.
Nieco bardziej czasochłonną opcją będą naleśniki na słono, posmarowane Majonezem Kieleckim z papryką chipotle lub Sosem Kieleckim cygańskim. Warto dorzucić do środka pieczarki, kukurydzę, kurczaka oraz mozzarellę i całość zapiec na patelni. Będzie to świetna przekąska zarówno na zimno, jak i ciepło. Do pudełek zapakujmy także bataty, ogórki i rzodkiewki pokrojone w słupki oraz sos zrobiony z twarogu półtłustego i Majonezu Kieleckiego, ze szczypiorkiem, sokiem z cytryny i aromatycznymi przyprawami. Kolejnym pomysłem mogą być faszerowane jajka. Żółtka należy wyjąć i zmiksować z awokado, po czym uformować ponownie i dodać Majonez Kielecki lekki wraz z kolendrą.
Bajgle - pierścienie mocy
Smaczną przekąską mogą być też własnoręcznie wypiekane bajgle z dodatkami. Do wykonania chrupiącej bułeczki używamy Majonezu Kieleckiego, dzięki temu pieczywo będzie bardziej wyraziste w smaku.
Składniki na 7 bajgli:
- 500 g mąki pszennej graham (typu 1850)
- 15 g świeżych drożdży
- 200 ml letniej wody
- 2 łyżki Majonezu Kieleckiego
- 1,5 łyżki miodu
- ¾ łyżki oliwy z oliwek
- ¾ łyżeczki soli
- pół żółtka do posmarowania na wierzch
- sezam do posypania na wierzch
Sposób przygotowania:
Do garnuszka kruszymy drożdże, dodajemy 1 łyżkę cukru, 3-4 łyżki ciepłego mleka oraz 1 łyżkę mąki, mieszamy. Odstawiamy na kilka minut do podrośnięcia. Jednocześnie mieszamy w misce lub robocie planetarnym mąkę z wodą. Następnie dodajemy rozczyn drożdży, Majonez Kielecki, który nada im smaku, puszystości i wilgotności, miód, oliwę z oliwek oraz sól. Kiedy wszystkie składniki się wymieszają, przykrywamy miskę ręcznikiem kuchennym i odstawiamy na około dwie godziny. Po ich upływie, wyjmujemy ciasto i wyrabiamy rękoma – gdy będzie zbyt klejące, posypujemy mąką.
Gotowe ciasto dzielimy na kilka części i nadajemy im kształt spłaszczonych kuleczek. Delikatnie formujemy otwór na samym środku, tak aby wypiek przypominał bułeczkę z dziurką (należy pamiętać, że jeszcze wyrośnie w piecu). Następnie roztrzepujemy samo żółtko, smarujemy pędzelkiem pieczywo z wierzchu i posypujemy sezamem. W międzyczasie rozgrzewamy piekarnik do 190° z grzałką góra-dół. Pieczemy ok. 15-20 minut, aż do momentu zarumienienia.
Kiedy bajgle wystygną, możemy je przygotować, dając do środka świeże warzywa, lekki twarożek, salami, żółty ser oraz kremowy Sos Kielecki amerykański, który sprawi, że przekąska będzie smaczna, nawet kiedy spożyjemy ją na zimno.