banan

i

Autor: canva

JEŚĆ CZY NIE?

Jeść końcówkę banana czy nie? Odpowiedź zaskoczy każdego!

2024-06-11 15:39

Ze względu na swój delikatny smak, bogactwo składników odżywczych i łatwość jedzenia, banany są jednymi z najpopularniejszych owoców na świecie. Ludzie często zastanawiają się jednak, czy można jeść ich końcówki i czy przypadkiem nie ma w nich robaków. Raz na zawsze rozwiej swoje wątpliwości i dowiedz się, jak poprawnie jeść banany.

Z pewnością słyszeliście teorię, że w końcówkach bananów są robaki i dlatego ludzie ich nie jedzą, tylko wyrzucają do śmietnika. Ile jest w tym prawdy? Raz na zawsze rozwiewamy Wasze wątpliwości. Banany to doskonałe źródło wielu składników odżywczych. Są pełne potasu, witaminy C, witaminy B6, błonnika i naturalnych cukrów. Są zdrową przekąską, jednak należy pamiętać, że ich kaloryczność jest bardzo wysoka, ponieważ waha się na poziomie 115-190 kcal. Banany mają w sobie też sporo cukru, bo około 24g na 100g, jednak to wcale nie oznacza, że nie możemy ich nie jeść i że są niezdrowe. Wręcz przeciwnie. Owoce te są idealne dla osób cierpiących na wrzody żołądka, regulują ciśnienie, a nawet oczyszczają organizm z toksyn i wpływającą korzystnie na obniżenie poziomu złego cholesterolu LDL.

ZOBACZ TAKŻE: Czy można mrozić pieczarki? Raz na zawsze rozwiej swoje wątpliwości

ILE CZASU SPĘDZACIE NA TELEFONIE?! WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Czy można jeść końcówki banana?

Jest wiele osób, które panicznie boją się jeść końcówki banana, ponieważ uważają, że są trujące, albo że znajdują się w nich robaki. Ile jest w tym prawdy? Czy można jeść końcówki banana? Oczywiście, że tak! W końcówkach bananów nie ma robaków, ani żadnej trucizny i można je jeść bez problemu. To mit, który rozsiał się wiele lat temu i dziś wciąż powtarza go wiele osób. Końcówka banana jest raczej mniej estetyczna, a wszystko dlatego, że są tam pozostałości kwiatu bananowca. Podsumowując, końcówki banana są w pełni jadalne i pełne wartości odżywczych. Unikanie jedzenia tego fragmentu owoca to często wynik mitów i fałszywych przekonań.

Owoc czy warzywo? Sprawdź czy odgadniesz!

Pytanie 1 z 12
Oliwki to: