Konińscy strażacy

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińscy strażacy podsumowali rok 2023

2024-02-12 21:05

Każdego roku konińscy strażacy podsumowują swoje działania minionego roku. Przedstawiają statystyki zdarzeń, podają najczęstsze przyczyny pożarów i porównują te wszystkie dane z latami ubiegłymi.

Średnio co 4 godziny i 23 minuty w roku 2023 interweniowali konińscy strażacy. Przez cały ten czas, na terenie miasta i powiatu, wzięli udział w blisko dwóch tysiącach zdarzeń. To o prawie osiemset wyjazdów mniej niż w roku 2022.

Rok z mniejszą ilością zdarzeń, ale równie pracowity. Pożar składowiska opon przy ulicy Marantowskiej, pożary tartaku w Grodźcu czy pożar kamienicy w Koninie. Bardzo trudny, bardzo duża ilość strażaków zaangażowana.

Powiedział nam Michał Karczewski, pełniący obowiązki komendanta konińskiej straży i dodał, że skuteczność wynika z bardzo dobrej współpracy, konińskich strażaków państwowych ze strażakami ochotnikami.

Niestety najczęstszą przyczyną jest nieumyślne lub celowe działanie człowieka. Obserwujemy to, zarówno przy pożarach jak i przy miejscowych zagrożeniach. No i niestety, do największej ilości zdarzeń, dochodzi w naszych miejscach zamieszkania. Zapominamy o niektórych zasadach.

Aby jeszcze bardziej zmniejszyć liczbę pożarów, strażacy będą organizować różne akcje edukacyjne, aby uczyć jak zapobiegać zagrożeniom i jak reagować w momencie ich wystąpienia.