młodzi

i

Autor: Emilia Czerniejewska

„Dlaczego Młodzi nie decydują o sprawach młodych?” - będą na ten temat rozmawiać

2023-12-07 14:26

Sejmik samorządów uczniowskich Aglomeracji Konińskiej pod hasłem „Dlaczego Młodzi nie decydują o sprawach młodych?” zorganizowany jest dzięki otrzymanym pieniądzom z projektu „Postawmy na młodzież”. A wszystko po to, aby zachęcić młodzież do kreowania nowych pomysłów, ale również, aby stworzyć im okazję do integracji.

Osiemnaście tysięcy złotych, dostało Stowarzyszenie Aglomeracji Konińskiej, na zorganizowanie sejmiku samorządów uczniowskich z regionu. Już 11 grudnia, Młodzieżowe Rady Konina oraz Goliny spotkają się w MDK-u i będą rozmawiać.

Rozpoczniemy debatą long table czyli długi stół i będziemy dyskutować na temat roli samorządów uczniowskich w szkole. Dalej przejdziemy do części word cafe i podzielimy się na stoliki tematyczne, nie będę zdradzać tajemnicy, jakie są tematy, bo to dopiero uczestnicy i uczestniczki się dowiedzą.

Powiedziała nam Emilia Wasielewska, dyrektorka biura Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska i dodała, że hasło przewodnie spotkania to „Dlaczego Młodzi nie decydują o sprawach młodych?”.

Zajmiemy się sprawami o których moglibyśmy decydować, pomyślimy o tym, dlaczego o nich nie decydujemy. Porozmawiamy o tym, jak to wygląda w innych szkołach, kto o czym decyduje. Będziemy próbowali zmieniać, na tyle, żebyśmy mogli sami decydować, o tym, co naprawdę, od nas zależy. Totalnie wszystko, na co, będziemy mieli ochotę poruszyć.

Powiedziała nam Antonina Walczak, z konińskiej Młodzieżowej Rady Miasta i dodała, że gościem spotkania, będzie Przemek Staroń, nauczyciel roku i autor książek. Każdy uczestnik, otrzyma jego książkę z dedykacją.