konkurs

i

Autor: Emilia Czerniejewska

"Dla przyszłości planety" konkurs ekologiczny

2023-03-29 18:21

W trosce o środowisko naturalne I Liceum Ogólnokształcące w Koninie wymyśliło konkurs. Celem konkurencji jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży, a także zachęcanie do działań na rzecz środowiska.

„Dla przyszłości planety” to konkurs zachęcający do działań ekologicznych na rzecz środowiska. Pierwsze konińskie liceum zaprasza uczniów klas VII i VIII do wzięcia udziału.

Zapraszamy grupy uczniowskie, które będą wykonywały zadania testowe teoretyczne, ale także praktyczne zadania, gdzie trzeba będzie zbudować makietę według instrukcji w zadaniu. Także nie mogę zdradzić, bo to niespodzianka.

Powiedziała nam dyrektorka I LO w Koninie Emilia Bugaj i dodała, że rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 kwietnia czyli w dniu, kiedy szkoła, będzie świętowała Dzień Ziemi. A z tej okazji zaplanowano wiele działań ekologicznych.

W ramach tego konkursu organizujemy, także spotkanie z wykładowcami, z profesorami Uniwersytetu i wykład na temat gospodarki wodnej będzie można u nas odebrać w roli słuchacza.

Dla najlepszych przewidziane są nagrody, a każdy kto chciałby zmierzyć swoje umiejętności w tej konkurencji, zgłoszenie może wysyłać do końca marca. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej I LO.