Spis treści
Dominika Ostałowska zyskała ogromną rozpoznawalność, dzięki roli sędziny Marty w serialu "M jak miłość". Widzowie TVP2 mogą oglądać ją w produkcji od 2000 roku, gdzie przeszła niejeden dramat. Niestety szybkie tempo życia, mała ilość snu oraz jedzenie w biegu, sprawiło, że aktorka zaczęła mieć problemy zdrowotne, a do tego przybrała na wadze. W "Pytaniu na śniadanie" wyjawiła nawet, że w pewnym momencie jej serce zaczęło bić w tempie 210 uderzeń na minutę, czyli trzy razy szybciej, niż powinno. W związku z tym Ostałowska przeszła na zdrowszy styl życia i schudła 10 kilogramów. Na najnowszym zdjęciu z planu serialu widać jednak, że aktorka wygląda na jeszcze szczuplejszą, niż była!
ZOBACZ TAKŻE: Teresa Lipowska oddała synowi zarobione pieniądze w "M jak miłość". Aktorka spełniła jego największe marzenie
Dieta Dominiki Ostałowskiej
W pewnym momencie swojego życia, Dominika Ostałowska zdecydowała się przejść na dietę paleo, znaną także jako "dieta jaskiniowców". Okazuje się, że jest to sposób odżywiania, polegający na eliminacji produktów zbożowych, soli oraz nabiału. Żywienie na tej diecie polega głównie na spożywaniu ryb, warzyw oraz chudego mięsa. Preferowane są również owoce jagodowe - truskawki, poziomki, maliny, borówki, jeżyny, jagody, aronie, porzeczka oraz żurawina. W tej diecie ważne są też orzechy z niską zawartością kwasów tłuszczowych omega-6, takie jak migdały, orzechy włoskie, orzechy makadamia oraz nasiona.
ZOBACZ TAKŻE: Marta Manowska jest ulubienicą widzów TVP. Tak zmieniła się przez lata
Dieta jaskiniowców - wady
Dieta paleo, czyli tzw. "dieta jaskiniowców" oferuje szereg zalet, a eliminacja cukrów rafinowanych, produktów wysoko przetworzonych, soli oraz tłuszczów rafinowanych pozwala zadbać o gospodarkę insulinową i lipidową i insulinową. Może także przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym, takim jak cukrzyca, astma, osteoporoza, trądzik, choroby układu krążenia i niektóre choroby autoimmunologiczne. Dieta paleo ma jednak też swoje wady, bowiem nie zawsze jest dobrze zbilansowana i może prowadzić do niedoborów składników odżywczych. Warto również wiedzieć, że zbyt duże spożycie białka, może przeciążać wątrobę, a także nerki i w konsekwencji prowadzić do zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej.