Początki slow life są związane z najbardziej popularną siecią restauracji typu fast food. Mowa tutaj oczywiście o McDonald's. Wszystko zaczęło się od slow food, które powstało jako odpowiedź na szybkie, niezdrowe jedzenie. Na tym jednak nie poprzestano, slow food ewoluowało właśnie w slow life, które staje się coraz bardziej popularnym pojęciem na całym świecie. Sprawdziliśmy, jakie są jego zasady i dlaczego warto żyć w oparciu o nie.
Slow life - najważniejsze zasady
Życie według zasad slow life może przynieść naprawdę wiele korzyści. Warto jest się zatrzymać, zrefleksować nad życiem. Żyjąc powoli dostrzeżesz piękno świata, naprawisz swoje relacje, zadbasz o samopoczucie.
Slow life - zadbaj o relacje
Jedną z najważniejszych sfer życia każdego człowieka są relacje międzyludzkie, jednak mimo to bardzo często się je zaniedbuje. W slow life istotnym jest, aby znajdować czas dla swoich bliskich, nawiązywać głębokie relacje oraz odpuszczać sobie te toksyczne.
Slow life - miej chwilę dla samego siebie
Poświęcając czas pracy, bliskim osobom czy nauce można się naprawdę zatracić. Każdy z Was powinien w tym wszystkim znaleźć czas dla samego siebie. W wolnych chwilach odpocznij w samotności, oddaj się swojej pasji, zrób to na co masz największą ochotę! Nie pozwól pochłonąć się obowiązkom, musisz zachować równowagę.
Slow life - jakość ponad ilość
Ta zasada tyczy się dosłownie wszystkiego. W szczególności mowa jednak o ubraniach czy też jedzeniu. Lepiej jest zainwestować w jakościowe produkty, niż musieć kupować nowe po krótkim czasie użytkowania. Jeśli chodzi o jedzenie, wybierając jakościowe stawiasz przede wszystkim na zdrowie, a tym samym na siebie.
Slow life - słowo klucz: doceniaj
Slow life to nie tylko relacje z innymi czy samym sobą, to również nawiązanie relacji ze światem. Doceniając to, co się otacza, będziesz się czuć znacznie lepiej. Ciesz się z każdej małej rzeczy, a zobaczysz, jak wiele można na tym zyskać.
Slow life - tempo ma znaczenie
Żyjąc w wielkim świecie wypełnionym korporacjami, niezdrowym jedzeniem i modą, która niekorzystnie wpływa na planetę, można oszaleć. Nie jest łatwo zmienić tempo życia, jednak wynikające z tego korzyści zdecydowanie sprawiają, że jest to warte zachodu. Wprowadzając zasady slow life w życie osiągniesz balans.
Zielona misja ratowania Ziemi. W ten sposób możesz pomóc ocalić naszą planetę!
Źródło: Filozofia slow life - jak wprowadzić ją w życie?