Bye, bye przebarwienia skóry! Jak sobie z nimi radzić?

i

Autor: FreePik

URODA

Bye, bye przebarwienia skóry! Jak sobie z nimi radzić?

2024-08-05 15:49

Wbrew pozorom przebarwienia na skórze nie muszą być symptomem choroby. Plamki na twarzy i ciele mogą także wywoływać leki, kosmetyki oraz nadmierna ekspozycja na słońce. Jeżeli odkryłaś na skórze przykre niespodzianki w postaci przebarwień, nie załamuj rąk - istnieje wiele sposobów na to, by wyrównać koloryt cery. Podpowiadamy, jakie składniki działają skutecznie rozjaśniają przebarwienia.

Czego potrzebuje nasza skóra, aby była jędrna? I co ma z tym wspólnego kolagen?

Przebarwienia to problem dermatologiczny, który może dotknąć każdego - bez względu na wiek i płeć. Plamki pigmentacyjne często są przyczyną kompleksów, przez co często wolimy zasłaniać skórę. Przebarwienia na twarzy łatwo zatuszować kryjącym makijażem, ale co zrobić, gdy pojawiają się na dużej powierzchni ciała? Na szczęście, istnieje wiele kosmetyków i zabiegów, które mają skuteczne działanie rozjaśniające nieestetyczne plamki. Jednym z niezawodnych, sprawdzonych składników jest witamina C, zwana też kwasem askorbinowym.

Witaminę C znajdziesz w serum rozjaśniającym, kremach i balsamach. Kurację kwasem askorbinowym warto wspomagać peelingami. Jak wdrożyć pielęgnację rozjaśniającą skórę i jakich efektów możemy się spodziewać po jej działaniu? Przeczytaj i pożegnaj problematyczne plamki na zawsze.

Skąd się biorą przebarwienia na skórze?

Przebarwienia skóry to nic innego, jak zmiany pigmentacyjne. Przyczyną ich powstawania jest zaburzona gospodarka melaniny, czyli barwnika, który odpowiada z koloryt skóry. Problem może pojawić się na skutek zmian hormonalnych, ciąży, menopauzy, a także nadmiernego opalania. Każdy z tych czynników sprawia, że stężenie barwnika w skóry gwałtownie się zwiększa. W rezultacie na skórze pojawiają się ciemniejsze plamki. Te mniejsze przywodzą na myśl piegi, jednak zdarza się, że przebarwienia są znacznie większe i mniej estetyczne.

Zmiany pigmentacyjne najczęściej można zaobserwować na twarzy, szyi, dekolcie i rękach. Z drobnymi, niewielkimi plamkami dobrze radzi sobie kryjący podkład i korektor, ale trudno zatuszować je w sytuacji, gdy pojawiają się na dużej powierzchni skóry. Co zrobić z licznymi przebarwieniami? Zamiast zakrywać, zacznij je... rozjaśniać.

Przebarwienia skóry – jak z nimi walczyć?

Najskuteczniejszym remedium na plamki pigmentacyjne jest witamina C, zwana także kwasem askorbinowym. Składnik ten od lat stosowany jest w zabiegach odmładzających i rozjaśniających. Co więcej, witamina C to także naturalny przeciwutleniacz i ochrona przeciw szkodliwym promieniom UV. Kurację witaminą C możesz stosować w formie serum, kremu lub olejku. Ten pierwszy wariant na zazwyczaj najwyższe stężenie, przez co jego działanie jest najskuteczniejsze.

W salonach kosmetycznych znajdziesz także wiele zabiegów z wykorzystaniem kwasu askorbinowego. Najlepiej poddać im się po urlopie, gdyż wiele z takich rytuałów wyklucza ekspozycję na słońce. Kuracje i zabiegi na bazie witaminy C wykazują wysoką skuteczność, dlatego cieszą się tak wielką popularnością. Kwas askorbinowy nie tylko rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt, ale także niweluje zmarszczki, poprawia napięcie skóry i przywraca jej zdrowy, młodzieńczy blask. Jeżeli zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę po wakacjach, witamina C z pewnością będzie twoim sprzymierzeńcem.