Samochód/ zdj. ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Znalazła sposób na wyjazd z małego podwórka. Ten trik jest NIESAMOWITY! [NAGRANIE]

2021-08-18 13:35

Manewrowanie samochodem może czasem wywołać u nas sporo frustracji. Gdy mamy za mało miejsca, musimy się jakoś uporać z tym, aby bez uszkodzenia pojazdu, móc spokojnie wyjechać na drogę szybkiego ruchu. Na ciekawy pomysł rozwiązania takiego problemu wpadła jedna z mieszkanek Anglii. Zobaczcie poniżej nagranie.

Wielu z nas boryka się z ciasnym miejscem parkingowym przy swojej posesji. Angielska rodzina była dokładnie w takiej samej sytuacji. Znalazła jednak genialny sposób na mały podjazd, a co za tym idzie - utrudnione manewrowanie pojazdem. Miejsce postojowe zostało wyposażone w obrotnicę, czyli urządzenie, które pozwala obracać samochód. Dzięki takiemu rozwiązaniu nikt nie musi się trudzić powiększaniem podjazdu i walczyć z kierownicą. Jedynym warunkiem jest to, aby stawiać samochód w taki sposób, żeby nie został zarysowany o budynek lub ogrodzenie. Ten patent jest zdecydowanie niesamowity! 

Choć takie rozwiązanie wydaje się dość ekscentryczne, to jest stosowane powszechnie, jednak częściej w salonach samochodowych lub na targach motoryzacyjnych, niż u prywatnych właścicieli. Jak informuje serwis auto-swiat.pl, jest sporo firm specjalizujących się w tego typu rozwiązaniach i można bez trudu zamówić takie urządzenie na własne podwórko, o ile dysponujemy wystarczającymi funduszami. Obrotnice są także stosowane w kolejnictwie i mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Źródło: Znalazła sposób na wyjazd z małego podwórka. Ten trik jest NIESAMOWITY! [NAGRANIE]