Zgromadzenia spontaniczne znowu możliwe? Dworczyk o luzowaniu obostrzeń w czerwcu

i

Autor: pexels.com Zgromadzenia spontaniczne znowu możliwe? Dworczyk o luzowaniu obostrzeń w czerwcu

Zgromadzenia spontaniczne znowu możliwe? Dworczyk o luzowaniu obostrzeń w czerwcu

2021-06-07 12:01

Luzowanie obostrzeń w czerwcu. Kolejne znoszenie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa zaplanowane jest na koniec czerwca. Jak zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk, bardzo możliwe, że wówczas zniesiony ma zostać m.in. zakaz zgromadzeń spontanicznych. Więcej na ten temat przeczytasz w materiale poniżej.

Podczas jednego z wywiadów Michał Dworczyk został zapytany o obowiązujący wciąż zakaz zgromadzeń spontanicznych. - Jeszcze kilka form funkcjonowania życia społecznego - tak to nazwijmy - jest objętych obostrzeniami, które zostaną według mojej wiedzy zlikwidowane pod koniec tego miesiąca - zapowiedział Dworczyk.

Jak tłumaczył, zakaz zgromadzeń spontanicznych wynika z tego, że w przypadku tego typu zgromadzenia nie ma wskazanego organizatora ani innej osoby, która przypilnowałaby, ile osób bierze w nim udział oraz czy są przestrzegane reguły sanitarne.

Raport z anteny 7.06, godz.10

To kiedy zakaz przestanie obowiązywać, zależy przede wszystkim od sytuacji epidemicznej. - Natomiast kolejne luzowanie obostrzeń ma odbyć się pod koniec tego miesiąca i zakładam, że to może być jeden z przepisów, które zostaną likwidowane - powiedział Dworczyk.

W rozmowie padły też pytania dotyczące m.in. szczepień dzieci. Dworczyk poinformował, że do tej pory wśród nastolatków w wieku 16-18 lat zaszczepionych przeciw COVID-19 lub zarejestrowanych na szczepienie jest nieco ponad 17 proc. - Te osoby mogą rejestrować się i szczepić od niedawna, ale faktycznie chcielibyśmy, żeby było to więcej osób. Wierzę, że podobnie jak ze starszymi grupami wiekowymi (...) tu również będzie następował konsekwentny przyrost - powiedział Dworczyk.(PAP)

Na te rzeczy mówi się inaczej w różnych częściach Polski! Najlepsze regionalizmy. Zobacz GALERIĘ: 

Źródło: Zgromadzenia spontaniczne znowu możliwe? Dworczyk o luzowaniu obostrzeń w czerwcu