legitymacja

i

Autor: archiwum se.pl

Żegnajcie studenckie zniżki! W czwartek legitymacje STRACĄ WAŻNOŚĆ!

2021-10-13 11:06

Studenci, którzy nie mieli podbitych legitymacji, a i tak korzystali ze zniżek będą rozczarowani informacją o tym, że jutro 14 października kończy się termin ważności tego dokumentu. Mogli to robić ponieważ minister edukacji wydał rozporządzenie, które automatycznie wydłużało ważność legitymacji. Później je uchylił i ustalił termin ważności na 14 października.

Gdy przez pandemię wszystko przeniosło się do świata online i na tryb zdalny, studenci przestali pojawiać się na uniwersytetach. Przez to nie mogli też przedłużyć sobie ważności legitymacji w dziekanacie tak, jak to bywa w normalnym trybie nauczania. Jednak życie toczyło się dalej i nadal przysługiwały im zniżki. Aby doprecyzować te zasady minister edukacji wydał rozporządzenie, dzięki któremu legitymacje, bez nowych naklejek były ważne bezterminowo. Po czasie cofnął swojego rozporządzenie. Przez to studenci mogli korzystać ze zniżek przed dodatkowe 60 dni. Nawet ci, którym one nie przysługiwały. Termin upływa jutro, czyli 14 października. Taki stan rzeczy jest spowodowany powrotem studentów do stacjonarnego trybu nauczania. Według Ministerstwa Edukacji i Nauki ci, którym faktycznie zniżki się należą, będą mogli przedłużyć ważność legitymacji w dziekanacie.

Spis treści

  1. Żegnajcie studenckie zniżki! W czwartek koniec ważności legitymacji studenckich!
  2. Żegnajcie studenckie zniżki! Tylko studenci mogą korzystać

CZYTAJ TAKŻE: Dariusz Martynowicz, polonista z Myślenic został Nauczycielem Roku 2021

Żegnajcie studenckie zniżki! W czwartek koniec ważności legitymacji studenckich!

Wydaje się, że najwięcej stracą ci, którzy skończyli studia w trakcie pandemii. Ich legitymacje, mimo że z uczelnią już nic ich nie łączyło, nadal były ważne. Niektórzy z tego korzystali i nadal posługiwali się studenckim dokumentem. W razie pytań o brak naklejki, wystarczyło powiedzieć, że legitymacja jest ważna mimo braku nowego hologramu. I mieli rację. To się jednak skończy już jutro. 15 sierpnia 2021 r. minister edukacji zniósł czasowe ograniczenie funkcjonowania uczelni.

- Uchylenie rozporządzenia czasowo ograniczającego działalność uczelni oznacza, że do 14 października 2021 r. musi zostać przedłużona ważność legitymacji studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich – głosi komunikat MEiN.

Żegnajcie studenckie zniżki! Tylko studenci mogą korzystać

Zapowiedzi ministra edukacji o powrocie na uczelnie sprawiły, że cofnięto rozporządzenie, które gwarantowało wszystkim posiadaczom podbitej na chwilę przed pandemią legitymacji studenckiej zniżki. Teraz z ulg będą mogli korzystać wyłącznie studenci, którzy od początku października mają możliwość udania się do dziekanatu po nową naklejkę.

SKANDAL! Polscy piłkarze OBRZUCENI BUTELKAMI przez albańskich kibiców
Źródło: Żegnajcie studenckie zniżki! W czwartek legitymacje STRACĄ WAŻNOŚĆ!