Zamknięcie psa w ,,czterech ścianach to znęcanie? Ta akcja wywołała burzę w internecie!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Zamknięcie psa w ,,czterech ścianach" to znęcanie? Ta akcja wywołała burzę w internecie!

2021-10-07 9:49

Zamknięcie psa w ,,czterech ścianach" to znęcanie? Ta akcja wywołała burzę w internecie! Miłośnicy zwierząt od lat podzieleni są na temat komfortu pupili. Na profilu Zerwijmy łańcuchy pojawiły się kolejne wpisy, które mają uświadamiać, czym jest znęcanie się nad zwierzętami. Wśród nich był ten najbardziej kontrowersyjny - o zamknięciu zwierzęcia.

W umysłach ludzi znęcanie się to krzywda fizyczna. Gdy ktoś uderzy, kopnie czy zrani psa - reagujemy. To dosyć oczywista przemoc, którą niestety często widzimy w przekazach medialnych czy codziennym życiu. Ale to jedynie szczyt góry cierpienia psów. Bo czym innym jest CIĄGŁE zamknięcie, jak nie znęcaniem się? - napisali na Facebooku organizatorzy akcji społecznej Zerwijmy Łańcuchy. Wpis ten prawdziwie poruszył internautów. Właściciele zwierząt zwracają uwagę, że nikt w obecnych czasach nie ma możliwości zrezygnować z pracy, by zgodnie z hasłem poświęcać czas psu. Nie każdy właściciel ma również dom i podwórko. Czy to jego wina i czy faktycznie psu dzieje się krzywda?

- Mój pies (z resztą koty też) też siedzi min. 8 h sam, bo niestety na karmę trzeba zarabiać. Chyba nie ma mi tego za złe, ludziom nie dogodzisz. Oczywiście, że to lepiej, że pies ma swojego człowieka, miskę i ciepłe miejsce do spania.

- Zamiast edukować ludzi o potrzebach gatunkowych i emocjach zwierząt straszycie opiekunów idiotycznymi hasłami, a na koniec i tak cierpią na tym zwierzęta.

- Kocham zwierzęta, jestem dość przewrażliwiona na ich krzywdę, ale to chyba przesada. Jeśli pies jest w mieszkaniu, ma pełną miskę, kanapę itp. to jaka mu się krzywda dzieje. Nie każdy ma dom gdzie pies może latać itp. Teraz nikt się nie zwolni, żeby z psem siedzieć w domu, bo sam nie może.

Pies leczy się w jesiennym ubranku

Czy można trzymać psa w ,,czterech ścianach" ?

Czy właściciele zwierząt słusznie zdegustowani są pomysłem akcji? Nie do końca. Chociaż sformułowanie nie jest dla wszystkich jasne, to akcja ma zwrócić uwagę na życie psów niemal opuszczonych przez właścicieli, tych ,,więzionych" w mieszkaniach, które nie mają szansy na prawdziwy spacer. Zdarzają się przypadki, że właściciele pozwalają pupilom załatwiać się na balkonie, by nie musieć wychodzić na spacery. Tej sytuacji nie rozwiąże również podwórko, bo czasem zapominamy, że i na tym ogrodzonym kawałku zwierzę również może czuć się samotne i znudzone. Psy potrzebują spacerów, bo to one dostarczają im dodatkowych bodźców. Ważne jest też zapewnianie im odpowiedniej ilości ruchu w zależności od ich wielkości i rasy.

Zgodnie z polskim prawem za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, od 3 miesięcy do 5 lat.

QUIZ. Ile wzrostu mają te gwiazdy? Przygotuj się na szok, jeśli tego nie wiesz

Pytanie 1 z 10
Ile wzrostu ma Kylie Minogue?
Źródło: Zamknięcie psa w ,,czterech ścianach" to znęcanie? Ta akcja wywołała burzę w internecie!