policja

i

Autor: pixabay.com

MANDATY

Za to wykroczenie możesz dostać potężny mandat! Tak nie wolno pakować rzeczy do bagażnika

2023-07-19 14:38

Wakacje trwają w najlepsze a wiele rodzin udaje się na zasłużony odpoczynek. Okazuje się jednak, że podczas pakowania bagaży do samochodu, trzeba być ostrożnym. Musimy znać granicę i robić to w rozważny sposób, a jeśli nie zastosujemy się do wytycznych, możemy liczyć na ogromny mandat przy kontroli policji. Sprawdź jak tego uniknąć!

Nie wrzucaj rzeczy do bagażnika jak leci! Okazuje się, że pakowanie samochodu wcale nie należy do najłatwiejszych rzeczy, jakby to mogło się wydawać. Jadąc na ferie lub wakacje trzeba uważać, by nie popełnić fatalnego błędu za który można słono zapłacić. Zapinanie pasów powinno każdemu wejść w nawyk, niezależnie od tego czy jesteśmy kierowcą czy pasażerem siedzącym z przodu lub z tyłu. Jednak ważne jest także pakowanie rzeczy do samochodu. Na co warto zwrócić uwagę, by nie dostać mandatu? Zaostrzony taryfikator punktów karnych i mandatów wszedł jakiś czas temu w życie i zezłościł niejednego kierowcę, dlatego warto ustrzec się przed 15 punktami karnymi związanymi z pakowaniem samochodu.

ZOBACZ TAKŻE: Energetyki dopiero po osiemnastce! Napoje wycofane ze sklepików szkolnych i automatów

Inflacja wykończy Polaków, a 800 + zniechęci do nauki? #EwelinaPyta

Wykroczenie - pakowanie samochodu

Mandat za pakowanie się do samochodu? Niestety to nie żart. Pakowanie bagażnika musi mieć swoje granice, ponieważ w innym wypadku możemy za to słono zapłacić. W pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o wadze. W każdym samochodzie producent określił dopuszczalną masę całkowitą pojazdu i jeśli zostanie ona przekroczona, możemy mieć nieprzyjemności. Jak pakować rzeczy do auta, by uniknąć płacenia mandatu i prezentu w postaci 15 punktów karnych? W pierwszej kolejności musimy pamiętać o prawidłowym rozłożeniu masy. Zawsze ciężkie przedmioty powinny znajdować się na dole bagażnika i być dokładnie dociśnięte do tylnego siedzenia. Ważne jest również, aby lewa i prawa strona auta były obciążone równomiernie. Mniejsze przedmioty warto zabezpieczyć przed przemieszczaniem się, a wszystko po to by ograniczyć ryzyko związane z ich wdarciem się do przodu w czasie ewentualnego wypadku.

Jeśli nie wiesz ile kilogramów możesz zapakować do swojego samochodu, znajdziesz odpowiedź w dowodzie rejestracyjnym. W polu podpisanym F.2. i następnie w rubryce oznaczonej F.1. dowiesz się, ile kilogramów maksymalnie może ważyć pojazd. Różnica pomiędzy pierwszym i drugim polem, to waga bagaży wraz z pasażerami właśnie w Twoim aucie. Zaskoczony?

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h