Spis treści
- Wytyczne Egzamin Ósmoklasisty 2021 - jakie są zasady CKE?
- Wytyczne Egzamin Ósmoklasisty 2021 - czego się uczyć?
Wytyczne Egzamin Ósmoklasisty 2021 - jakie są zasady CKE? Egzamin ósmoklasisty przeprowadzany jest od roku szkolnego 2018/2019. Składa się na niego materiał z wybranych przedmiotów od klasy I, do VIII szkoły podstawowej. Do testu przystępują uczniowie ostatniej klasy podstawówki oraz szkół artystycznych z kształceniem ogólnym. Egzamin ósmoklasisty nie ma minimalnego progu zdawalności, co oznacza, że nie można go nie zdać. Podzielony jest na trzy części: język polski, matematyka i wybrany język obcy nowożytny. Od 2024 roku uczniowie będą pisali test aż z czterech obowiązkowych przedmiotów. Do wyżej wymienionych, dochodzi test z biologii, chemii, fizyki, geografii lub historii.
Egzamin ósmoklasisty 2021 - o której godzinie egzamin z języka polskiego?
Wytyczne Egzamin Ósmoklasisty 2021 - jakie są zasady CKE?
Wytyczne, przygotowane przez specjalistów, podzielone jest na kilka części.
- Każdy zdający przychodzący na egzamin powinien zastosować się do regulaminu placówki, a także zasad korzystania z przyborów.
- Należy pamiętać o częstej dezynfekcji rąk i o zasadach zakrywania ust i nosa.
- Uczniowie powinni zabrać ze sobą długopis, oraz legitymacje szkolną
- Egzaminy Ósmoklasisty 2021 rozpoczynają się o godzinie 9:00 i trwają 120 minut.
Egzamin Ósmoklasisty 2021 - DATA, TERMINY. Kiedy jest egzamin na koniec szkoły?
Wytyczne Egzamin Ósmoklasisty 2021 - czego się uczyć?
Uczniowie aby przygotować się do Egzaminu Ósmoklasisty 2021 mieli czas od września 2020 roku. Nauczyciele również starali się przewidzieć, co pojawi się na tegorocznym sprawdzianie. Każdy uczeń powinien znać przynajmniej podstawowe lektury, które były przerabiane w trakcie ośmiu lat nauki. Oprócz tego, przypomnijcie sobie w jaki sposób napisać zaproszenie, czy list do znajomych. To jeżeli chodzi o język polski. Przy matematyce warto przypomnieć sobie potęgowanie, pierwiastki, ułamki czy geometrię.
Źródło: Wytyczne Egzamin Ósmoklasisty 2021 - jakie są zasady CKE? Czego się uczyć?