test

i

Autor: canva

WYNIKI MATUR

Kiedy będą wyniki matur i jak je sprawdzić? Najważniejsze informacje dla maturzystów

2024-05-21 12:13

Podeszli do najważniejszych egzaminów w swoim życiu, a teraz czekają ich najdłuższe wakacje! Mimo błogiego czasu relaksu, wiele osób chce mieć już za sobą poznanie wyników matur. Kiedy będą dostępne? Gdzie sprawdzić wyniki i jak zalogować się do systemu? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania uczniów.

Spis treści

  1. WYNIKI matur 2024 - kiedy? DATA, GODZINA
  2. Logowanie - wyniki matury 2024

Jak sprawdzić wyniki matur i kiedy będą dostępne? Zastanawiają się abiturienci, którzy mają już za sobą najważniejsze egzaminy w swoim życiu. Wyniki matur 2024 ciekawią każdego, kto do nich podszedł i nie ma się co dziwić. W końcu zdobyte punkty są bardzo ważne podczas procesu rekrutacji na studia wyższe. Przypomnijmy, że aby zdać egzamin maturalny, zdający musi otrzymać minimum 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym, czyli z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W przypadku gdy maturzysta nie zda jednego przedmiotu, może podejść do poprawki w sierpniu, jeśli jednak absolwent nie zda więcej przedmiotów, do matury może podejść dopiero w przyszłym roku w maju.

Eska Daje Szkołę - Król Karol

WYNIKI matur 2024 - kiedy? DATA, GODZINA

Kiedy są wyniki matur 2024? To pytanie nurtuje niejednego maturzystę, który jest bardzo ciekawy, jak poszły mu majowe egzaminy. Wyniki matur 2024 będą dostępne we wtorek 9 lipca i będzie można sprawdzić je online, a także w szkole.

Logowanie - wyniki matury 2024

Gdzie szukać wyników matur 2024? Aby sprawdzić oficjalne wyniki egzaminów należy zalogować się na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w systemie ZIU wchodząc w zakładkę UCZEŃ. Kolejnym krokiem jest już zalogowanie poprzez podanie swojego numeru PESEL i hasła do serwisu, które uczniowie otrzymali od swojego wychowawcy bądź dyrekcji. Wyniki matur można sprawdzić także w swojej szkole.