skarb

i

Autor: Pixabay.com/Facebook.com

Wykopał PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH! Mała fortuna była ukryta w stodole ZDJĘCIA

2021-06-11 18:41

To się nazywa znalezisko! O odkryciu prawdziwego skarbu może mówić właściciel gospodarstwa w jednej z małopolskich miejscowości. W swojej stodole odnalazł skrytkę, a w niej ukryte... pół miliona złotych! Pieniądze były w świetnym stanie, niestety - znalazca nie będzie miał z nich żadnego pożytku, mimo, że niegdyś była to wielka fortuna.

Informacją o odnalezieniu tej niebagatelnej sumki, podzielili się na Facebooku członkowie Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Historycznej.

- Pewnie marzyliście kiedyś o znalezieniu wielkiej kasy? My mamy właśnie okazję uczestniczyć w tego typu odkryciu! - piszą na swoim fanpage. - 500000 zł to brzmi imponująco... Depozyt z taką kwota w banknotach emitowanych w okresie okupacji odnaleziono w skrytce ukrytej w stodole na terenie jednej z podkrakowskich miejscowości. Oprócz banknotów w skrytce znajdowały się dokumenty związane z osobą która ukryła depozyt, był to dziadek właściciela. Pieniądze zachowały się w świetnym stanie pomimo wielu lat leżenia w ukryciu! Banknoty w kilku nominałach pochodzą z lat 1940-41.

Jak już pewnie się domyśliliście, szczęśliwy znalazca nie będzie mógł wydać odnalezionej fortuny. Pieniądze były emitowane w czasie okupacji, teraz posiadają one wartość jedynie muzealną.

Portal Zwiadowca Historii, który jako pierwszy doniósł o całej sprawie, wskazuje, że tuż przed wojną "zwykła" miesięczna pensja wynosiła... 100 zł. Zarobki dowódczy Kedywu AK wynosiły 6,7 tys. zł miesięcznie.

Przejdź do galerii, by zobaczyć, jak wyglądało znalezisko.

Raport z anteny 11.06, godz.10
Źródło: Wykopał PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH! Mała fortuna była ukryta w stodole ZDJĘCIA