Agrounia szykuje kolejne protesty 9 lutego 2022. Gdzie się odbędą?

i

Autor: Grzegorz Mnich

Wielki protest rolników 09.02. Zablokują drogi w CAŁEJ POLSCE!

2022-02-08 9:42

W środę po raz kolejny rolnicy wyjadą na drogi. Zapowiedzieli oni blokady które obejmą ponad 50 miejscowości w całej Polsce. Lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak zapowiedział, że rolnicy muszą ponownie protestować, ponieważ rząd nie radzi sobie z obecną sytuacją. Gdzie więc odbędą się protesty w środę 9.02?

Lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak na stwierdził, że rolnicy zmuszeni są do wyjścia na drogi, bo polski rząd "nie radzi sobie z obecną sytuacją". Domaga się też spotkania z szefem rządu Mateuszem Morawieckim.

I tak, strajki zapowiedziano na 9 lutego 2022. Mają się one odbyć w około 50 miejscowościach. Jednak nie wykluczone, iż lokalizacji będzie więcej, ponieważ rolnicy cały czas zgłaszają się z kolejnymi miejscami. Na czym tym razem polegać będą protesty i jak będą wyglądać? W wielu miejscowościach zapowiedziane są np. blokady ronda. W większości lokalizacji zaplanowano jednak przejazdy traktorów, które będą jechać głównie po drogach krajowych. To oczywiście oznacza bardzo duże utrudnienia dla kierowców, którzy pokonując trasę muszą liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami na drogach w całej Polsce. 

Czego domagają się rolnicy? - Domagamy się spotkania z premierem Morawieckim. Rząd nie panuje nad sytuacją. Rozmowy z wicepremierem Kowalczykiem nie dały żadnych efektów - powiedział lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak.

W KTÓRYCH MIEJSCACH ODBĘDĄ SIĘ PROTESTY?

Quiz. Czwartkowy test z geografii. W którym państwie jest TO miasto? Proste? Nie żartuj!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: El Paso leży w...

Jeżeli akcja protestacyjna 9 lutego nie przyniesie oczekiwanego przez rolników rezultatu, to AgroUnia podejmie kolejne kroki. Jednym z nich ma być protest w Warszawie, wstępnie zaplanowany na 23 lutego.

Zdaniem Michała Kołodziejczaka, rolnicy zmuszeni są do wyjścia na drogi, bo "polski rząd nie radzi sobie z obecną sytuacją" a "to co teraz się dzieje zagraża bezpieczeństwu ekonomicznemu Polski". Kołodziejczak zwraca także uwagę na problemy rolników: rosnące ceny nawozów, niekontrolowany przywóz żywności z zagranicy, niepewność związaną z Zielonym Ładem, brak uregulowania kwestii ubezpieczeń upraw i gospodarstw rolników i brak odpowiednich działań rządu w celu oddłużenia rolnictwa. "Rolnicy nie będą umierać w ciszy" - stwierdził lider AgroUnii.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wielki protest rolników 09.02. Zablokują drogi w CAŁEJ POLSCE!