kalendarz

i

Autor: pixabay.com

WIELKI PIĄTEK

Wielki Piątek wolny od pracy 2024. Ile jest wolnego na święta od pracy?

2024-03-27 8:55

Wielki Piątek jest niesamowicie ważnym dniem w życiu każdej osoby wierzącej. Tego dnia wspomina się mękę i śmierć Jezusa na krzyżu. Czy ze względu na uroczysty charakter tej daty w pracy jest wolne? Okazuje się że są wyjątki! Sprawdźcie poniżej ile wolnego jest na Wielkanoc 2024.

Czy Wielki Piątek jest wolny od pracy w 2024 roku? To zastanawia wiele osób. W najlepszej sytuacji są oczywiście uczniowie, którzy wolne w szkole mają już od Wielkiego Czwartku. Jak jest w takim razie z dorosłymi, pracującymi osobami? Czy w Wielki Piątek jest wolne? Okazuje się, że są wyjątki i niektórzy tego dnia nie muszą iść do pracy. Wielki Piątek to niesamowicie ważna data w kalendarzu. Tego dnia w kościele katolickim szczególnie czci się drzewo krzyża. Od rana w świątyniach trwają adoracje Najświętszego Sakramentu, a późnym popołudniem odprawiana jest Droga Krzyżowa oraz liturgia Męki Pańskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Czy w Wielki Piątek trzeba iść do kościoła? Ile trwa liturgia?

Ta scena to hit filmu Nic na siłę. Zobacz przedpremierowo!

Wolne w Wielki Piątek 2024

Kto ma wolne w Wielki Piątek 2024? Czy w Wielki Piątek są skrócone godziny pracy? Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia, a dodatkowo podczas trwania Liturgii Męki Pańskiej, adorowany jest krzyż. Tego dnia wolne mają uczniowie, a także nauczyciele. Wolne mają także osoby, które tego dnia wzięły sobie urlop, ponieważ Wielki Piątek nie jest dniem ustawowo wolnym. W niektórych miejscach pracy, przełożeni skracają czas pracy w Wielki Piątek, a pracownicy mogą wyjść do domu kilka godzin wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE: Tego NIE WOLNO wkładać do koszyczka wielkanocnego! Wiedziałeś o tym?