Andrusiewicz: dla przyjeżdzających z Wielkiej Brytanii siedmiodniowa kwarantanna

i

Autor: pixabay.com Andrusiewicz: dla przyjeżdzających z Wielkiej Brytanii siedmiodniowa kwarantanna

WIĘKSZE OBOSTRZENIA dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii! Będą obowiązywać od środy 23.06

2021-06-22 18:57

W związku z wariantem delta koronawirusa resort zdrowia zdecydował o wprowadzeniu większych obostrzeń dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii. Będą polegały na obowiązkowej siedmiodniowej kwarantannie, z której zwalniać będzie tylko negatywny wynik testu wykonywanego nie wcześniej niż po tygodniu - poinformował PAP rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Jeszcze we wtorek, jak zapowiedział rzecznik, podpisane zostanie przez premiera Mateusza Morawieckiego rozporządzenie w tej sprawie i opublikowane w Dzienniku Ustaw, aby mogło obowiązywać od środy.

- Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo – zaznaczył w wypowiedzi dla PAP minister Adam Niedzielski.

Oznacza to, że dodatkowe restrykcje dotykać będą nie tylko osoby przybywające z Indii, Brazylii czy Południowej Afryki, ale także z Wielkiej Brytanii.

Raport z anteny 22.06, godz.10

Od czasu pojawienia się wirusa SARS-CoV-2, wywołującego COVID-19, wykryto kilka jego wariantów genetycznych. Wariant delta pierwszy raz zidentyfikowano w Indiach w październiku 2020 r. i oznaczono go jako wariant wzbudzający obawy Światowej Organizacji Zdrowia ze względu na jego zwiększoną zakaźność.

W Europie m.in. Wielka Brytania zanotowała duży wzrost liczby nowych infekcji wariantem delta. Liczba zakażeń rośnie również m.in. w Rosji. W Polsce dotychczas potwierdzono 90 przypadków zakażeń.

Chcesz coś napisać na ten temat? Chętnie poznamy Twoją opinię! Podziel się nią z nami w komentarzu niżej!

Źródło: WIĘKSZE OBOSTRZENIA dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii! Będą obowiązywać od środy 23.06