wesela

i

Autor: Pixaby Wesela 2021. Czy dzieci liczą się do limitów gości na weselach i komuniach? Od jakiego wieku?

Czy dzieci liczą się do limitów gości na weselach i komuniach? Od jakiego wieku?

2021-05-11 13:00

Wesela 2021, ku uciesze wielu zakochanych, będzie można organizować już od 15 maja. Niestety ze względu na sytuację pandemiczną obowiązywać będą limity. Wiemy, że do nich nie są wliczane osoby zaszczepione. A co z małymi goścmi? Czy dzieci liczą się do limitów gości na weselach, a także innych imprezach rodzinnych? Od jakiego wieku? Sprawdźcie w naszym materiale.

Wesela maj 2021. Limity na weselach. Ile może być osób?

W czwartek, 6 maja opublikowano rozporządzenie, w którym pojawiły się wytyczne na temat wesel 2021. Wiemy już, ile osób może pojawić się na imprezie. Według wytycznych rządu:

  • od 15 maja - na weselu może być 25 osób; impreza jednak musi zostać zorganizowana na świeżym powietrzu
  • od 28 maja - wesele można zorganizować na 50 osób; impreza może odbyć się zarówno na zewnątrz, jak i w lokalu

Limity gości na weselu: a co z zaszczepionymi? Rząd stawia sprawę jasno. Do limitów gości na weselu nie są wliczane osoby, które zostały zaszczepione dwoma dawkami (w przypadku Pfizera, Moderny lub Astry Zeneca) lub jedną dawką J&J. Oznacza to, że na wesele w maju 2021 może zaprosić dowolną liczbę osób, które przyjęły szczepionkę.

Ta wiadomość ucieszyła wiele osób, ale na horyzoncie pojawił się nowy problem. Co z dziećmi? Czy dzieci liczą się do limitów gości na weselach i komuniach? Od jakiego wieku? Czytajcie dalej w naszym materiale.

Raport z anteny 11.05, godz.10

Wesela 2021. Czy dzieci wliczają się do limitów gości?

Czy dzieci liczą się do limitów gości na weselu? Jak wygląda sprawa w przypadku komunii i chrztów? Od jakiego wieku dzieci liczną się do limitów na weselu? Ta wiadomość może pokrzyżować plany wielu osobom. Okazuje się bowiem, że dzieci wliczają się do limitów gości na weselach i traktowani są pod tym kątem jak dorośli ludzie. Co ważne, nie ma tu znaczenia ich wiek. Do limitów włączane są nawet niemowlaki. Dodajmy, że dzieci nie są, póki co szczepione. To bardzo ważna informacja dla tych, którzy planowali zaprosić małych gości na wesela.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Źródło: Czy dzieci liczą się do limitów gości na weselach i komuniach? Od jakiego wieku?