Szczepionka

i

Autor: Unsplash

W tych firmach wprowadzono OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA! Ci, co się nie zaszczepią, nie będą pracować

2021-08-01 11:52

Coraz częściej mówi się w Polsce i na świecie o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień u niektórych grup zawodowych. Jeżeli takie zasady zaczną obowiązywać w poszczególnych zakładach pracy - pracownicy nie będą mieli wyjścia i przyjmą szczepionkę na koronawirusa. W niektórych firmach takie rozwiązanie już zostało wprowadzone. Sprawdźcie poniżej.

Kolejne firmy decydują się na prowadzenie obowiązkowych szczepień wśród pracowników. Ostatnio taką decyzję podjęła amerykańska sieć Walmart oraz słynny koncern Walt Disney Company - donosi "The New York Times".

Walmart jest największym prywatnym pracodawcą w USA. Obecnie zatrudnia prawie 1,6 mln pracowników. Niedawno zapowiedział, że szczepionki będą obowiązkowe dla pracowników w centrali oraz menedżerów, którzy podróżują po Stanach Zjednoczonych.

- Uważamy, że mamy do odegrania ważną rolę i wierzymy, że wymóg szczepień dla naszych przywódców jest kluczem do zakończenia tej pandemii - stwierdził na łamach "The New York Times" dyrektor generalny Walmart, Doug McMillon.

Jak donosi merykański dziennik, Walmart nie podał jednak szczegółowej liczby pracowników objętych obowiązkiem zaszczepienia. Nie odpowiedział też na prośbę o komentarz "NYT", dlaczego nie wszyscy pracownicy zostali objęci obowiązkiem szczepienia.

Również inny amerykański gigant wprowadza obligatoryjne szczepienia. Disney zapowiedział, że zarówno etatowi jak i zatrudnieni na innych umowach pracownicy w jego amerykańskich zakładach muszą być w pełni zaszczepieni.

Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?
Źródło: W tych firmach wprowadzono OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA! Ci, co się nie zaszczepią, nie będą pracować