Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: PAP/EPA/ARKADY BUDNITSKY

Ukraina: Ewakuacja ludności cywilnej z miast Sumy i Irpień

2022-03-08 11:26

Rozpoczęto ewakuację ludności cywilnej w dwóch ukraińskich miastach. Sumy na północnym wschodzie Ukrainy i w Irpieniu niedaleko Kijowa. Informacje na temat przeprowadzanej ewakuacji przekazały władze lokalne, cytowane przez agencję Interfax-Ukraina. Wywożonym z miasta będą towarzyszyć lekarze i przedstawiciele Czerwonego Krzyża.

Rozpoczęła się ewakuacja ludności cywilnej z miast Sumy i Irpień

W Sumach na północnym wschodzie Ukrainy i w Irpieniu niedaleko Kijowa rozpoczęła się we wtorek ewakuacja ludności cywilnej - poinformowały władze lokalne, cytowane przez agencję Interfax-Ukraina.

O tym, że zaczął działać korytarz humanitarny z Sum do Połtawy, władze regionu poinformowały na komunikatorze Telegram. Kilkadziesiąt autobusów wyjechało w kierunku Sum, by zabrać stamtąd cywilów. Wywożonym z miasta będą towarzyszyć lekarze i przedstawiciele Czerwonego Krzyża. Władze lokalne wskazały, że mieszkańcy Sum są wywożeni do Połtawy trasą uzgodnioną ze stroną rosyjską.

Korytarz ma działać w godz. 9-21 czasu lokalnego (godz. 8-20 czasu polskiego) i trwa wtedy zawieszenie broni.

 Z Irpienia w obwodzie kijowskim ewakuowano ponad 150 osób - poinformował szef regionu Ołeksij Kułeba na komunikatorze Telegram. Ludzie wywożeni są z Irpienia do wsi Romaniwka i dalej do Kijowa.

Źródło: Ukraina: Ewakuacja ludności cywilnej z miast Sumy i Irpień