Uczniowie przerażeni nowymi planami lekcji i zajęciami do nocy! Jest aż tak źle?!

i

Autor: pixabay.com, screeny z Twittera Uczniowie przerażeni nowymi planami lekcji i zajęciami do nocy! Jest aż tak źle?!

Uczniowie przerażeni nowymi planami lekcji i zajęciami do nocy! Jest aż tak źle?!

2022-09-02 9:31

Pierwsze dni szkoły trwają w najlepsze, a uczniowie muszą przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości po wakacjach. Po uroczystym apelu każda klasa otrzymała od wychowawcy plan lekcji i okazuje się, że w wielu przypadkach nie jest dobrze. Uczniowie w sieci zaczęli skarżyć się na zajęcia nawet do godziny 20, a także sporą ilością zajęć w ciągu dnia. Jest aż tak źle?

Rok szkolny 2022/23 rozpoczął się na dobre! Uczniowie 1 września wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu, a następnego dnia udali się do szkół na pierwsze, zapoznawcze lekcje. Nie da się ukryć, że nowy rok szkolny to spore wyzwanie dla młodzieży. Powód? Oczywiście nowe przedmioty, których do tej pory nie było. Mowa między innymi o nauce strzelania, a także przedmiocie Historia i Teraźniejszość, który wywołuje spore kontrowersje wśród nastolatków, ale także ich rodziców. Mimo iż w nowym roku szkolnym nastąpiło wiele zmian, to na uczniów czeka aż 179 dni wolnego! Ta wiadomość cieszy wszystkich, jednak nie można tego samego powiedzieć o planach lekcji, które już pierwszego dnia zażenowały uczniów.

ZOBACZ TAKŻE: Aż 179 dni wolnych od szkoły! Kiedy uczniowie nie będą mieć lekcji?

Łobuzy i Topky w radiu SuperNova

Plan lekcji 2022/23 rozczarował uczniów

Po uroczystym apelu 1 września, uczniowie wybrali się do klas, a wychowawcy przedstawili im nowe plany lekcji. Niestety w wielu przypadkach okazało się, że na widok sporej ilości godzin lekcyjnych, większość uczniów poczuło zażenowanie. Ich reakcje szybko pojawiły się w sieci, wraz z planami lekcji. W niektórych klasach widać, że zajęcia trwają ciągiem od 8 do godziny 16:25, a u niektórych rozpoczynają się już o godz. 7:10. Niektórzy w ciągu jednego dnia mają aż 9 zajęć lekcyjnych, co oznacza, że prawie cały dzień spędzą w szkole. To jednak nie koniec. Okazuje się, że w niektórych szkołach lekcje rozpoczynają się w południe po godzinie 12 i trwają do samego wieczora. Oznacza to, że młodzież będzie miała niewiele czasu na odpoczynek i na rozwijanie swoich pasji.

ZOBACZ TAKŻE: Spełnij swoje marzenie i nagraj piosenkę z Cleo! Konkurs Startup Music wystartował!

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...