Tomasz Komenda

i

Autor: AKPA

SMUTNE WIEŚCI

Tomasz Komenda nie żyje. Mężczyzna miał 46 lat

2024-02-21 15:53

W środę po południu 21 lutego 2024 roku, Polskę obiegły smutne wieści. Nie żyje Tomasz Komenda. Co się stało? Mężczyzna niesłusznie skazany za zbrodnię miłoszycką miał 46 lat. Znana jest przyczyna śmierci. Tomasz Komenda przegrał walkę z ciężką chorobą.

Nie żyje Tomasz Komenda, który niesłusznie spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Co się stało? Jaka była przyczyna śmierci? Tomasz Komenda nie żyje, o czym dowiedział się dziennikarz Uwagi - Grzegorz Głuszak. Mężczyzna w 2003 roku został niesłusznie skazany przez sąd na karę 25 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie i zabójstwo 15-letniej dziewczyny. Po 18 latach, w połowie marca 2018 roku został warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność, natomiast w połowie maja 2018 roku, uniewinnił go Sąd Najwyższy.

Tomasz Komenda po wyroku

Tomasz Komenda nie żyje. Miał 46 lat

21 lutego 2024 roku po południu media obiegła smutna informacja. Nie żyje Tomasz Komenda. Mężczyzna zmarł w wieku 46 lat. Co się stało? Zastanawiają się dziś wszyscy. Jak podaje Onet, Komenda od wielu miesięcy zmagał się z poważną chorobą nowotworową. Mężczyzna leczył się i brał chemię, o czym poinformował latem zeszłego roku w wywiadzie dla Gazety Wyborczej:

- Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju.

Tomasz Komenda chorował na raka płuc.

Tomasz Komenda niesłusznie spędził 18 lat w więzieniu

Historia Tomasza Komendy potrafi chwycić za serce. Mężczyzna w 2003 roku został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach. Do zbrodni doszło w nocy z 31 grudnia 1996 roku na 1 stycznia 1997 roku. Komenda został skazany na 15 lat więzienia, a rok później sąd drugiej instancji zaostrzył mu karę do 25 lat pozbawienia wolności. Sprawa otarła się o Sąd Najwyższy, lecz wyrok już się nie zmienił. Mężczyzna wyszedł na wolność po 18 latach. W połowie marca 2018 roku Tomasz Komenda został warunkowo zwolniony z odbywania kary, natomiast w połowie maja 2018 roku, uniewinnił go Sąd Najwyższy. W 2021 roku sąd przyznał niesłusznie skazanemu mężczyźnie zadośćuczynienie niemal 13 mln złotych za 18 lat, które spędził w więzieniu będąc niewinnym.