Ten pasożyt wygląda jak sushi, ale krwiożerczą naturę ! Gdzie go zobaczyć?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ten pasożyt wygląda jak sushi, ale krwiożerczą naturę ! Gdzie go zobaczyć?

2021-10-11 10:43

Ten pasożyt wygląda jak sushi, ale krwiożerczą naturę ! Rybosz należy do rzędu równonogów (Isopoda). To dziwaczne stworzenie, które wygląda jak kawałek surowej ryby położony na ugotowanym ryżu. Nic więc dziwnego, że nazywany jest również ,,żywym nigiri". Gdzie go zobaczyć?

Świat zwierząt potrafi zaskakiwać. Akwarium w Fukushimie jest domem pasożyta, który stał się sławny z dnia na dzień. Rybosze należą do rodzaju Rocinela, który obejmuje około 40 znanych gatunków. Długi, płaski i opancerzony skorupiak przypomina swoim wyglądem kawałek sushi. To nie żart! Na zdjęciach poniżej możecie zauważyć, że przypomina on niezwykle smaczny kąsek z kuchni japońskiej - nigiri. Ten rodzaj potrawy to cienki plaster surowej lub gotowanej ryby (w Polsce zazwyczaj jest to łosoś), który kładzie się na uformowanej w owalny kształt porcji ryżu. 

Koło śmierci w Cyrku Zalewski. Ten pokaz mrozi krew w żylach!

Nazwa przysmaku, do którego podobny jest mały skorupiak pochodzi od słowa „nigru”. Oznacza on „ściskać, ugniatać”, lub „dwa palce”.  Drugi ze zwrotów odnosi się do wielkości przekąski.

Same Rybosze licznie występują na lądzie i w morzu i są nazywane też ,,wszami" ryb. Pasożytują bowiem właśnie na tych zwierzętach i żywią się krwią żywych osobników.

Puste kalorie w napojach - ile o nich wiesz?

Pytanie 1 z 12
Który z tych soków jest lepszy na odchudzanie?
Źródło: Ten pasożyt wygląda jak sushi, ale ma krwiożerczą naturę! Gdzie można go zobaczyć?