Holandia

i

Autor: pixabay.com Holandia

Ten kraj zniesie wszystkie restrykcje - mieszka tam wielu Polaków!

2021-08-17 13:22

Nad Europą zawisło widmo 4. fali koronawirusa. Wiele państw, w tym Polska, rozważa wprowadzanie nowych obostrzeń epidemicznych. Tymczasem ten kraj, jako jedyny z Unii Europejskiej, chce znieść wszystkie restrykcje. Co ważne, mieszka tam wielu naszych obywateli i obywatelek.

Czwarta fala koronawirusa zagraża całej Europie. Zakażenia z ostatnich miesięcy zdominowane są przez wariant delta. Stanowi to zagrożenie głównie dla osób niezaszczepionych, a takich wciąż jest wiele w całej Unii Europejskiej. Rządy wielu krajów zastanawiają się, czy wprowadzić kolejne obostrzenia sanitarne. Mówi się o tym także w Polsce. Nowe restrykcje mogłyby się pojawić pod koniec sierpnia, przy czym zdaniem ekspertów, powinny one objąć wszystkich tych, którzy jeszcze nie przyjęli preparatu szczepiennego zapewniającego odporność na koronawirusa. Tymczasem jedno europejskie państwo, jako jedyne z UE, planuje znieść wszystkie obostrzenia! Podano nawet konkretną datę. Z tej informacji może się cieszyć mieszkająca tam licznie polonia.

Motornicza uratowała mewę

Holandia od 1 listopada bez obostrzeń

Pierwszym krajem Unii, który chce znieść wszelkie obostrzenia pandemiczne, jest Holandia. Dniem, od którego życie w kraju wyglądałoby tak, jak przed pandemią, jest 1 listopada 2021. W Holandii mieszka bardzo dużo Polek i Polaków. Kraj ten jest bowiem częstym kierunkiem emigracji zarobkowej. Jeśli Holandia zniesie restrykcje, będą to pierwsze osoby z polskim obywatelstwem, które cieszyć się będą życiem, jak sprzed pandemii. Rząd uzależnia jednak swoje działania od dwóch czynników.

Premier Holandii mówił o planach zniesienia obostrzeń

O planach holenderskiego rządu dowiedziano się podczas konferencji tamtejszego premiera, Marka Ruttego. Szef rady ministrów podkreślił jednocześnie, że decyzja będzie zależała od dwóch czynników - dalszego spadku zakażeń i wzrostu liczby zaszczepionych. Pewne jest zaś, że 30 sierpnia wróci stacjonarne szkolnictwo wyższe, a 20 września przestanie tam obowiązywać 1,5-metrowy dystans społeczny.

Źródło: Ten kraj zniesie wszystkie restrykcje - mieszka tam wielu Polaków!