dron Bayraktar TB2

i

Autor: fot. Ministry of Defence of Ukraine / WikimediaCommons

TE drony bronią Ukrainy! Niesamowite nagrania z dronów Bayraktar TB2 [WIDEO]

2022-03-01 7:56

Obecnie na Ukrainie niezwykle skuteczne w walce z rosyjskimi oddziałami okazują się drony. Obecnie armia ukraińska posiada 12 dronów o nazwie Bayraktar TB2 od tureckiego koncernu zbrojeniowego Baykar Makina. Na nagraniach dostępnych w social mediach widać jak skuteczna jest to broń. Zobaczcie sami.

Drony Bayraktar TB2 niszczą rosyjskie pojazdy pancerne

Na wyposażeniu armii ukraińskiej jest obecnie 12 dronów Bayraktar TB2. Jeszcze w tym roku miało dotrzeć kolejne 48, niestety atak Rosji rozpoczął się przed planowaną dostawą.Bayraktar TB2 to bezzałogowe drony klasy MALE (Medium Altitude Long Endurance). Mają 6,5 metra długości i 12-metrową rozpiętość skrzydeł. Drony mogą pozostawać w powietrzu bez tankowania przez 27 godzin, zasięg ich lotu wynosi ok. 150 kilometrów.Mogą one latać na wysokości do 8200 metrów i rozpędzić się do 220 km/h.

Za pomocą tych dronów można nie tylko dokonać zwiadu lotniczego, ale także skutecznie zneutralizować jednostki wroga. Obecnie drony ukraińskie odnoszą największe sukcesy w walce z kolumnami pojazdów wroga. Na serwisach społecznościowych można znaleźć filmy, na których zobaczyć można zarówno wykonywane przez nie misje zwiadowcze, jak i efekty uderzeń pociskami w kolumny pojazdów i systemy kierowanych rakiet ziemia-powietrze.

Tylko w trakcie misji z 28 lutego zniszczono 96 czołgów wroga, 20 gradów i 8 ciężarówek z paliwem. Na pokładach Bayraktar TB2 znajdują się dwa rodzaje broni. Szybujące pociski przeciwpancerne MAM-L o zasięgu do 8 kilometrów oraz MAM-C z głowicami uniwersalnymi. Są one w stanie przebić do 200 mm stali RHA i razić odłamkami cele do 20 metrów od miejsca uderzenia. Drony mogą zabrać na pokład do czterech takich pocisków.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Niszczą czołgi i pojazdy opancerzone! Niesamowite nagrania z dronów Bayraktar TB2 [WIDEO]