szlachetna paczka_siedlce

i

Autor: fot. szlachetnapaczka.pl

Szlachetna Paczka: Brakuje ok. 5 tys. wolontariuszy, by finał mógł się odbyć!

2021-10-18 20:21

​Wolontariusze pilnie poszukiwani! Szlachetna Paczka alarmuje, że do projektu wciąż brakuje około 5 tysięcy osób. Bez nich nie uda się pomóc wszystkim potrzebującym rodzinom. Jak można się zgłosić? Jakie są obowiązki wolontariusza Szlachetnej Paczki?

Ponad 5 tysięcy osób - tylu dodatkowych wolontariuszy potrzeba, by finał Szlachetnej mógł się odbyć zgodnie z planem. Wydarzenie odbędzie się dopiero w połowie grudnia, ale praca wolontariuszy rozpoczyna się dużo wcześniej.

Czytaj także: Przeżyj przygodę! Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

- Wolontariusz w Szlachetnej Paczce odwiedza rodzinę w potrzebie, poznaje ich historie, po spotkaniu i rozmowie tworzy opis rodziny, który następnie trafia do internetowej bazy. Bez takiego opisu darczyńca nie poznałby historii potrzebującego i nie wiedziałby, co do paczki powinien włożyć - mówi Joanna Sadzik, prezeska zarządu Stowarzyszenia Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę i dodaje, że bez pomocy wolontariuszy nie uda się przeprowadzić akcji na taką skalę, jak do tej pory. - Marzymy o tym, żeby odwiedzić 20 tysięcy domów, albo nawet więcej - takie są potrzeby. Gdybyśmy mieli tylu wolontariuszy, co w tej chwili - dotarlibyśmy do około 30 proc. mniej rodzin niż rok temu - dodaje prezeska.

Żeby zgłosić się do wolontariatu, wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie www.superw.pl.

QUIZ. Programy kulinarne - w jakim programie telewizyjnym zobaczysz słynnych szefów kuchni?

Pytanie 1 z 15
Jagna Niedzielska to specjalistka gotowania wg zasad:
Błędy medyczne, prawa i obowiązki lekarzy oraz pacjentów
Źródło: Szlachetna Paczka: Brakuje ok. 5 tys. wolontariuszy, by finał mógł się odbyć!