śnieg

i

Autor: pixabay.com

Śnieżyca uderzy w Polskę! Obfity śnieg zafunduje paraliż na drogach i przerwy w dostawie prądu

2022-11-24 9:09

Silna śnieżyca zbliża się do Polski i może spowodować paraliż na drogach, a w niektórych miejscowościach mogą pojawić się nawet problemy z dostawą prądu. Synoptycy przewidują, że spadnie nawet 15 cm białego puchu! Kiedy śnieżyca zawita w naszym kraju? Gdzie śniegu będzie najwięcej? Śródziemnomorski niż o imieniu Denis, zbliża się do Polski.

Silna śnieżyca zbliża się do Polski. Mimo delikatnych wzrostów temperatur w naszym kraju spodziewane są obfite opady śniegu. Wszystko przez śródziemnomorski niż o imieniu Denis, który coraz bardziej zbliża się do Polski. W środę 23 listopada w późniejszych godzinach popołudniowych i wieczornych nad nasz kraj zacznie nasuwać się zatoka niżowa i strefa zokludowanego frontu atmosferycznego z opadami śniegu. Początkowo jego natężenie będzie słabe i umiarkowane, jednak w nocy ze środy 23.11 na czwartek 24.11 okresowo się nasili. Śnieg będzie mokry, ciężki, a do tego bardzo lepki i może spowodować wiele niesprzyjających warunków na drogach. W których miejscach w Polsce będzie najgorzej? Mieszkańcy tych województw muszą przygotować się na śnieżycę!

Lewandowski vs Ronaldo - który przystojniejszy? | Ewelina pyta i nie błądzi #4

Śnieżyca 2022 w Polsce - DATA

Według synoptyków w drugiej części nocy ze środy 23.11 na czwartek 24.11 w południowo-wschodniej i południowej części kraju pojawią się obfite opady śniegu. Śnieżycę odczują szczególnie mieszkańcy Lubelszczyzny, ale także Podkarpacia, Ziemi Świętokrzyskiej oraz Małopolski, natomiast w czwartek rano obfite opady śniegu, spodziewane są także na Śląsku i w województwie łódzkim. Zimowe opady mają występować w Polsce w temperaturze około 0°C lub lekkiego mrozu, dlatego jest duża szansa, że biały puch utrzyma się dłużej. Według serwisu fanipogody.pl modele europejskie i amerykańskie zakładają, że pokrywa śnieżna będzie wahać się od 2 cm do 12 cm w nocy z 23-24 listopada 2022. W czwartek 24 listopada po ataku zimy miejscami może znajdować się nawet 10-15 cm śniegu, szczególnie na wschodzi, w centrum i południu Polski. Obfite opady śniegu mogą spowodować pojawienie się utrudnień na drogach, dlatego kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność.

ZOBACZ TAKŻE: Przerwa świąteczna 2022 - kiedy jest wolne? Ile dni wolnego na święta?

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?