Ślizgawica w całej Polsce! TEGO DNIA warunki na drogach będą fatalne [ALERTY IMGW]

i

Autor: pexels.com/ mapa IMGW Ślizgawica w całej Polsce! TEGO DNIA warunki na drogach będą fatalne [ALERTY IMGW]

Ślizgawica w całej Polsce! TEGO DNIA warunki na drogach będą fatalne [ALERTY IMGW]

2022-02-10 13:00

Pogoda znowu da nam się we znaki! Tym razem synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Ślisko ma być na drogach w całej Polsce. Sprawdź szczegóły!

Po kilku cieplejszych dniach czeka nas ochłodzenie. Przelotny deszcz zastępować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a temperatura poniżej 0 stopni Celsjusza może powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują w związku z tym wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Mają one obowiązywać na terenie całej Polski od piątkowego poranka (11 lutego) do soboty (12 lutego).

Oprócz trudnych warunków na drogach spowodowanych oblodzeniem możliwy jest również silny wiatr. Ostrzeżenia dotyczyć będą takich województw jak: zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, śląskiego, małopolskie, podkarpackie oraz w zachodnich powiatach woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Ponadto w sobotę w województwie małopolskim należy spodziewać się silnego mrozu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Cała Polska smaży pączki dla Wiktorka

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Źródło: Ślizgawica w całej Polsce! TEGO DNIA warunki na drogach będą fatalne [ALERTY IMGW]